Jak zrobić surferskie fale?

Surferskie fale to jedna z najmodniejszych fryzur tego lata. Sprawdźcie, jak ją wykonać.

Jak zrobić surferskie fale?

Lekka i zwiewna fryzura przeznaczona dla włosów półdługich i długich to "fale czesane wiatrem". Zarówno w nazwie, jak i wyglądzie nawiązuje do słonecznej plaży, na której wygrzewamy się na gorącym piasku, muskane letnim wiatrem. Nasze włosy zyskują wówczas niepowtarzalny, bardzo zmysłowy, lekko potarganych i falujących wygląd. Taki surferski look to kwintesencja wakacji.

Zobaczcie także: Jak się zmieniały fryzury ślubne od lat 60-tych do teraz?

Taką fryzurę możemy stworzyć same, bez udziału słonej wody i letniej bryzy. Potrzebne nam będą specjalnie dobrane kosmetyki i odpowiednia stylizacja.

Pierwszym krokiem jest nałożenie na wciąż wilgotne włosy olejku (np. marki System Professional LuxeOil), który zapewni włosom długotrwałe nawilżenie i uzupełni ubytki keratynowe we włosach. Olejek uchroni włosy przed nadmiernym puszeniem.

Zobaczcie także: Wakacyjne fryzury polskich gwiazd

Następnym krokiem jest lekkie podsuszenie włosów - kiedy są już prawie suche, sięgamy po spray podkreślający strukturę włosów. Dzielimy włosy na dwie sekcje, każdą z nich spryskujemy sprayem, a następnie okręcamy kosmyk wokół własnej osi, aż zrobią się tzw. "ślimaczki", które przypinamy. Produkt sprawi, że skręt będzie trwalszy i bardziej elastyczny podczas dalszej stylizacji. Teraz mamy dwie możliwości: zostawiamy włosy do naturalnego wyschnięcia albo przyspieszamy proces i podgrzewamy suszarką.

Po wyschnięciu lub ostygnięciu "ślimaczków" włosy rozpuszczamy, następnie używając np.glinki matującej Craft Clay marki Sebastian, potem rozburzamy i nadajemy kosmykom więcej miękkości. Glinka sprawia, że możemy bardziej potargać fale, czy też je napowietrzyć. To pozwoli nadać fryzurze jeszcze więcej lekkości i bałaganiarskiego charakteru, jak po całym dniu spędzonym na plaży.

Sprawdźcie, które produkty pozwolą wam na stworzenie surferskiego look'u.

Jak zrobić surferskie fale?


Wella System Professional, LuxeOil

Cena: ok. 40 zł
Jak zrobić surferskie fale?


Sebastian Professional, Craft Clay

Cena:
ok. 103 zł

 Jak zrobić surferskie fale?


Aussie, Miracle Beach Waves

Cena:
ok. 20 zł

 Jak zrobić surferskie fale?


L'oreal Professionnel, Wet domination - lakier do włosów

Cena:
ok. 60 zł

 


Jak zrobić surferskie fale?


Toni&Guy, Spray

Cena:
ok. 40 zł


 Jak zrobić surferskie fale?


KMS California, Hairplay, Sea Salt Spray

Cena:
ok. 73 zł

 got2be.jpg


Schwarzkopf, Salt Spray

Cena:
ok. 30 zł

 

Zobaczcie także:Źródło: Aleksandra Naduk,
Instruktor Studia Wella
Foto: Shutterstock/ Mat. prasowe


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 07.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Tak, na trena.pl jest faktycznie duży wybór takich kosmetyków, ale ja osobiście wolę Spray a Porter Spray Kerastase. I tak jest tam tańszy niż w innych sklepach, a przy tym można przy jego użyciu wyczarować klasyczny surferski look!
Dodano: 2015-08-13 21:48:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
osobiście nie jestem wielką fanką takiej fryzury, ale widziałam na trena.pl dużo produktów do fal, w bardzo ale to bardzo niskich cenach
Dodano: 2015-08-11 17:49:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×