Jaką fryzurę wybrać do odstających uszu?

Masz problem z odstającymi uszami i zastanawiasz się, jaką fryzurę wybrać? Zobacz porady naszego eksperta!

Jaką fryzurę wybrać do odstających uszu?

Jaką fryzurę wybrać do odstających uszu?


Najłatwiej byłoby powiedzieć: długie włosy zakrywające uszy... Niestety nawet takie rozwiązanie nie zawsze sprawdza się w stu procentach. Kiedy uszy naprawdę mocno dostają, a włosy nie są zbyt gęste lub falowane (tylko delikatne i proste), odstające uszy mogą niefortunnie się przez nie przebijać.

Zacznę od długich włosów. Jeśli jesteś ich posiadaczką i masz wspomniany problem, koniecznie postaraj się o stworzenie ruchu i objętości przynajmniej od wysokości podstawy ucha do góry. Idealnie kiedy włosy są falowane, wtedy tylko trzeba staranniej ugniatać je przy stylizacji i sprawa załatwiona.

Krótkie włosy. W tym przypadku dają one wiele możliwości. Nawet jeśli cała powierzchnia ucha jest odstająca, wystarczy przykryć włosami tylko jego czubek i nie pozwolić im na koronie głowy leżeć zbyt płasko. Zazwyczaj (wiem z doświadczenia) odstaje lub denerwuje tylko jedno ucho. To idealny pretekst do tego, by spróbować asymetrycznego strzyżenia.

Jaką fryzurę wybrać do odstających uszu?

Jaką fryzurę wybrać do odstających uszu?


Jeśli razem ze swoim fryzjerem stwierdzicie, że asymetria nie pasuje do kształtu twarzy, możecie rozważyć bardzo szeroką i gęstą grzywkę dochodzącą właśnie do uszu. Taka grzywa gęstością odwróci uwagę od uszu, a przy odpowiedniej linii, szerokość pomoże też je delikatnie zamaskować.

Nieraz już zdarzyło mi się powoli przekonywać moje klientki do śmielszego eksponowania uszu, które zawsze były uważane za mało atrakcyjne. Kilka razy udało się dojść do fryzury, która nie była dyktowana tym, żeby przysłonić odstające uszy. Ten problem najczęściej jest wyolbrzymiany i widzą go tylko same zainteresowane.


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
KMS California Artistic Leader w Polsce, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 04.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×