Jaką fryzurę wybrać na plażę?

Przed Wami wakacyjny wypad nad morze i zastanawiacie się, jaka fryzura na plażę będzie odpowiednia? Podpowiadamy!

Jaką fryzurę wybrać na plażę?

Jaką fryzurę wybrać na plażę?


Wakacje, urlop, plaża - czekamy na to cały rok. Planując urlop, często z dużym wyprzedzeniem podejmujemy różnego rodzaju działania, aby nasze ciało prezentowało się dobrze w kostiumie kąpielowym. A jak powinna wyglądać nasza fryzura? Zastanówmy się czy lepiej postawić na wygodę, czy na praktykę. Oto kilka rad by na wakacjach wyglądać dobrze.

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów długich, na pewno powinnyśmy zrezygnować z ich rozpuszczania, gdyż przyklejają się one do naoliwkowanego ciała, a targane wiatrem i prażone słońcem narażone są na zniszczenie. Dlatego też lepszym wyjściem będzie ich upięcie. Koński ogon (kucyk) zawsze popularny na słonecznych plażach możemy dodatkowo ozdobić spinką, kwiatem bądź kolorową gumką, przez co fryzura nabierze bardziej finezyjnego wyglądu. Doskonale sprawdzą się także luźne lekkie upięcia czesane wiatrem, które wyglądają bardzo romantycznie.

Jaką fryzurę wybrać na plażę?

Jaką fryzurę wybrać na plażę?


Podczas wakacyjnego odpoczynku ciekawą alternatywą będą także różnego rodzaju warkocze, kłosy, które możemy wykonać z wszystkich włosów bądź ich partii. Niemniej jednak, bazując na własnym doświadczeniu, zdecydowanie ostrzegam przed upięciem warkocza z dużymi przedziałkami z mocno napiętymi włosami (pierwszego dnia oparzyłam skórę głowy!). Należy bowiem pamiętać, że przede wszystkim słońce pada na naszą głowę. Mając to na uwadze, pamiętajmy, że oprócz wygodnego upięcia, ogromne znaczenie ma ochrona włosów przed szkodliwym działem słońca, jest to naprawdę bardzo ważne. Na temat ochrony przeciwsłonecznej traktowały moje poprzednie rady.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju kapelusze i nakrycia głowy, które zapewnią nam nie tylko efektowny wygląd, ale przede wszystkim ochronę włosów i skóry głowy, więc nie bójmy się trochę zaszaleć.

Na koniec jeszcze jedna uwaga: zawsze pamiętajmy o umyciu włosów po powrocie z plaży!


Marta Wieczorek.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Marta Wieczorek
Stylistka GOLDWELL
Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca Świętokrzyskiego


Zobaczcie też galerię codziennych fryzur:Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 15.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×