Jaką piankę do włosów wybrać?

Na pólkach aż roi się od kosmetyków do stylizacji włosów. Zastanawiacie się, jaką piankę wybrać? Ekspert podpowiada!

Jaką piankę do włosów wybrać?

Jaką piankę do włosów wybrać?


Pianki do włosów są podstawą i właściwie połową sukcesu w wymodelowaniu włosów. W wyborze produktu ważne jest przede wszystkim to, jaki efekt chcemy osiągnąć, ponieważ na rynku jest w tej chwili wachlarz pianek przeznaczonych do różnego rodzajów włosów. Jeśli mamy naturalne loki lub uzyskane za pomocą trwałej ondulacji i dobrze się z nimi czujemy, warto skorzystać z pianki dedykowanej włosom kręconym. Taki kosmetyk nie tylko utrwali fryzurę, ale i wzmocni skręt oraz doda włosom połysku. Ponadto użycie jej zapobiegnie puszeniu się. Nakładamy na wilgotne włosy i suszymy na przykład dyfuzorem.

Panie, które borykają się z problem niewielkiej ilości włosów, powinny zdecydować się na zakup pianki dodającej objętości. Nałożona równomiernie grzebieniem na osuszone ręcznikiem włosy, pogrubi je i nieco usztywni, co ułatwi modelowanie. A najwygodniej modelować włosy cienkie i delikatne, susząc je głową w dół.

Jaką piankę do włosów wybrać?

Jaką piankę do włosów wybrać?


Pianek można też używać do osiągnięcia bardzo sztywnej fryzury, która musi przetrwać w ekstremalnych warunkach. Wówczas musimy wybrać bardzo mocną piankę, która przy tworzeniu fryzury pomoże ją wymodelować, wygładzić, a ostatecznie zastygnie i w połączeniu z lakierem do włosów będzie bardzo trwała.

Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL
salon Milek Design z Warszawy

Foto: Shutterstock
Zobaczcie też galerię codziennych fryzur gwiazd:

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Laura
Nie stosuję pianek, bo one bardzo wysuszają mi włosy.
Dodano: 2014-08-11 21:52:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×