Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Dobór odpowiedniej szczotki zależy od tego, jakiego rodzaju włosów jesteśmy posiadaczami. Jeśli mamy włosy proste, długie, warto zdecydować się na płaskie, prostokątne szczotki, dzięki czemu zapobiegamy elektryzowaniu się włosów.

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Jaką szczotkę do włosów wybrać?Przy problemie elektryzujących się włosów warto również wybierać ceramiczne szczotki. Osoby o włosach długich, prostych, cienkich, ale z kolei często przyklapniętych, możemy używać szczotki okrągłe i duże, które ułatwiają unoszenie czupryny od nasady.

Posiadacze kręconych włosów mogą szczotkować włosy za pomocą grzebieni z delikatnymi, szeroko rozstawionymi ząbkami, aby ułatwiać rozdzielenie poszczególnych loków, a jednocześnie nie powodować ich puszenia. Warto zwrócić uwagę również na szczotki tzw. wentylujące - specjalne rozmieszczenie ząbków i przestrzenie pomiędzy nimi, pozwalają na maksymalny przepływ powietrza z suszarki, przez co jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które w szybki sposób chcą wysuszyć włosy lub dodatkowo wyprostować.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Osoby decydujące się na szczotki, najlepiej, jak zdecydują się na wykonane z włosia naturalnego. Nie tylko nadamy dzięki temu objętości włosom, ale również osoby o cienkich, delikatnych czuprynach będą w ten sposób zapobiegać uszkodzeniu ich struktury.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Jest to również rozwiązanie dla osób borykających się z wypadaniem włosów- szczotki z naturalnego włosia mogą spokojnie zastąpić masażer do skóry głowy, a masaż skóry głowy jest jednym z ważniejszych etapów przy kuracjach przeciwko wypadaniu włosów ( np. przy wcieraniu lotonu w skórę głowy, albo w celu pobudzenia receptorów).ID galerii:598


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 02.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×