Jaki makijaż najlepiej wykonać na egzamin ustny?

Niektórzy cieszą się karnawałem, a inni już zaczynają myśleć o egzaminach. Jaki makijaż wykonać na egzamin ustny? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta!

Jaki makijaż najlepiej wykonać na egzamin ustny?

Jaki makijaż najlepiej wykonać na egzamin ustny?


Na każdej uczelni niezależnie od kierunku studiów panuje pewna niepisana zasada, że na egzamin ustny dziewczyny przychodzą w czystym i wyprasowanym stroju, a także odpowiednio umalowane. Zasada ta wynika min. z faktu, że pomiędzy egzaminatorem, a egzaminowanym istnieje pewna różnica wiedzy i wieku i w ten sposób oddaje się swego rodzaju szacunek.

Jednym ze sposobów, aby zrobić dobre wrażenie na egzaminie ustnym jest makijaż, którego nie widać. Nie jest łatwy w wykonaniu, ponieważ im mniej widoczny, tym lepszy. Dzięki temu można szybko poprawić urodę zachowując naturalność, zatem skup się na zastosowaniu fluidu, czy kremu BB, który dokładnie wygładzi skórę. To Tobie zależy na jak najlepiej zdanym egzaminie, więc lepiej nie eksperymentować, być ostrożnym i nie rozdrażniać egzaminatora różnokolorową paletą barw.

Jaki makijaż najlepiej wykonać na egzamin ustny?

Jaki makijaż najlepiej wykonać na egzamin ustny?


Najbardziej właściwy będzie stonowany lub neutralny makijaż. W przeciwieństwie do make-up’u wieczorowego, w tym przypadku używamy tylko stonowanych, pastelowych barw cieni: najlepiej sprawdzają się beże, brązy i szarości. Rzęsy podkreślamy niewielką ilością tuszu, dzięki czemu nasze spojrzenie pozostanie świeże i lekkie. Najważniejsze elementy tego makijażu jest nienaganna cera oraz delikatne zaznaczenie konturów twarzy.

Pamiętaj, że w ciągu kilku pierwszych sekund najważniejszą rolę odgrywają bodźce wzrokowe, zgodnie z zasadą "jak cię widzą tak cię piszą". Schludność, prostota i zadbany wygląd są dodatkowymi atutami, które mogą, choć nie muszą, wpłynąć na końcową ocenę.
Róże dla cery naczynkowej
Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 14.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×