Jaki szampon do włosów wybrać?

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie szamponu? Bardzo proszę o poradę.

Jaki szampon do włosów wybrać?

Jaki szampon do włosów wybrać?Przede wszystkim musimy ocenić jaki mamy typ skóry głowy (normalna, przesuszona, ze skłonnościami do przetłuszczania, łupieżu tłustego, suchego) oraz strukturę włosów (cienkie, łamliwe, suche, kręcone). Zdarza się, że skóra głowy potrzebuje zupełnie innych składników niż włos tzw. zewnętrzny, dlatego warto jest w takich sytuacjach stosować dwa szampony.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Częstym przypadkiem jest tłusta skóra głowy i problem z suchymi włosami. Wtedy dobieramy szampon hamujący produkcję łoju i nakładamy go jako pierwszy na skórę głowy, następnie spłukujemy i dobieramy szampon do włosów suchych, który ma za zadanie nawilżyć je (nakładamy go jako drugi, 4-5 cm od powierzchni skóry głowy). 


Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Tak łączone kuracje, na takiej samej zasadzie (najpierw szampon do typu skóry głowy, potem do typu włosów zewnętrznych) stosujemy również w innych przypadkach zróżnicowanego stanu skóry głowy i włosów. Przy doborze szamponu zwracamy uwagę na to, aby w składzie preparatów nie było tzw. SLS oraz SLES (siarczanów) oraz  parabenów, które stopniowo wypłukują keratynę ze struktury włosów powodując w dłuższej konsekwencji większą podatność na uszkodzenia, kruszenie i łamliwość.iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 20.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×