Jaki wpływ na nasz wygląd mają perfumy? Oto zaskakujące wyniki badań

Wiemy o tym, że odpowiedni makijaż i fryzura sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego jaką siłę mogą mieć perfumy, których używamy?

działanie_perfum.jpg

Jak wpływ na nasz wygląd mają perfumy? Oto zaskakujące wyniki badań

Kiedy szykujemy się do wyjścia robimy odpowiedni makijaż, ubieramy wybraną kreację i w stosowny sposób układamy włosy. Całość zawsze uwieńczamy naszymi ulubionymi perfumami. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak te ostatnie działają one na nasz wygląd?

Na reklamach bardzo często widzimy jak za sprawą specjalnego i pięknego zapachu kobieta staje się nagle bardziej atrakcyjna i seksowna. Mało kto jednak w dzisiejszych czasach traktuje reklamy poważnie. W tym przypadku... to błąd!

Zobacz też: CO MÓWIĄ O TOBIE PERFUMY? 

Najnowsze badania potwierdzają, że ta mała buteleczka perfum, których używasz przed wyjściem, faktycznie może sprawić, że wydajesz się ogólnie bardziej atrakcyjna, seksowna i pociągająca. Za sprawą zapachu niektóre panie mogą się nawet wydawać młodsze.

działanie_perfum2.jpg
Warto zainwestować w dobre perfumy

Monell Chemical Senses Center udowodniło w swoich badaniach, że bardziej atrakcyjne dla innych wydają się twarze kobiet, które kojarzą się z przyjemnym, ładnym zapachem.  Janina Seubert, neurolog poznawczy, wierzy, że powodem tego zjawiska może być  wspólny obszar przetwarzania neuronów w mózgu. Nie ma jednak jeszcze konkretnych dowodów na to, że zapach może wpływać na inne interpretowanie rysów twarzy i emocjonalny jej odbiór w mózgu.

Zobacz też: PERFUMY W KREMIE DOMOWEJ ROBOTY 

Co więcej, naukowcy odkryli także, że kobiety młode spryskane ładnymi perfumami, w odbiorze innych wydają się młodsze niż w rzeczywistości. Niestety nie działa to tak samo w przypadku pań, których cera posiada już zmarszczki i przebarwienia. Te, po użyciu perfum wydają się nawet nieco starsze. Badania pokazały również, że taki efekt dotyczy tylko miłych zapach, gdyż wiek kobiet, które kojarzyły się z niekoniecznie miłym zapachem perfum, był bardzo zbliżony do ich właściwej ilości lat.

Wniosek jest zatem tak, że chyba jednak, drogie panie, warto odżałować trochę więcej i postawić na dobre, piękne perfumy. W końcu mamy teraz prawdziwe dowody na to, że upiększają i odmładzają!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 27.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
kobiety niby mlode dzis po operacjach to 50 latki smieszne puste .nnnnnnnnnie maja seksapilu .brak klasy czy szyku kobiecego .lalki
Dodano: 2016-01-06 10:23:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dramat szumnie nazwany artykułem. Wstyd coś takiego publikować.
Dodano: 2015-12-28 17:44:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
brak wyksztalcenia - nieznajomosc jezyka polskiego, brak logiki w tym artykuliku az wyje o pomste do nieba!
Albo sie douczcie albo oddajcie pieniadze za edukacje!
Dodano: 2015-12-28 17:24:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
polszczyzna w tym artykule aż boli. Weźcie się w garść.
Dodano: 2015-12-28 10:44:55 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Uwielbiam perfumy, ale kiedy temperatury są wysokie, nawet moje ulubione zapach, nieco mnie drażnią. Dlatego też od jakiegoś czasu używam mgiełek zapachowych. Moją ulubioną jest Young by Jacques Battini http://sklep.jacquesbattini.pl/index.php/women/young-by-jacques-battini.html . Pachnie przepięknie i w zasadzie cała się nią spryskuję, bo świetnie odświeża i nieco ochładza. Na lato jest to moim zdaniem idealny aromat:).
Dodano: 2015-07-21 07:27:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×