Jaki wpływ na Twoje piersi ma... kawa?

Wiele z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej, aromatycznej kawy. Jednak w ten sposób wyrządzasz dużą krzywdę...swoim piersiom. Dlaczego?

kawapiersi.jpg

Zalety i wady picia kawy to temat, który od dawna budzi wiele kontrowersji. Wiadomo na przykład, że zapach tego napoju działa na nasze zmysły niczym naturalny budzik. Dodatkowo, picie kawy w umiarze może pozytywnie wpływać na nasz organizm. Mimo to, nie zaleca się picia kawy w ciąży. Ostatnio odkryto kolejny, negatywny skutek, który z pewnością nieco odstraszy zagorzałe miłośniczki tego napoju.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział 300 ochotniczek. Kobiety przez jakiś czas piły 2-3 filiżanki kawy dziennie. Po jakimś czasie ustalono, że ich piersi, w porównaniu do piersi pań, które nie piją kawy, zmniejszyły się nawet o 17 %! Zbyt duża ilość kofeiny może mieć ogromny wpływ na Twoje hormony (głównie estrogen), a co za tym idzie, wygląd, kształt i rozmiar piersi. Oczywiście, jeżeli lubisz kawę, Twój biust nie zmniejszy się z dnia na dzień, jednak musisz się liczyć ze stopniowymi zmianami. Skutki spożywania kofeiny w dużych ilościach możesz odczuć dopiero za kilkanaście lat. Być może podczas śniadania, warto zastąpić kawę pysznym koktajlem?

Warto pamiętać, że kawa ma jednak wiele zalet- jej umiarkowane spożycie zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca, a także pomaga chronić komórki przed procesami utleniania. Co ciekawe, najnowsze badania wykazały także, że kawa pita w umiarze zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi!

Zdaniem szwedzkich naukowców, wcale nie należy brać sobie wyników badań do serca- pod wpływem kawy biust ulega jedynie nieznacznemu zmniejszeniu. Pamiętaj, że piękne piersi to przede wszystkim zdrowe piersi, dlatego staraj się pamiętać o regularnych badaniach!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 21.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×