Jakim typem urody jesteś? Sprawdź, jak przeprowadzić analizę kolorystyczną

Odpowiednio dobrane kolory sprawią, że skóra optycznie się rozjaśni – znikną cienie pod oczami i zaczerwienienia, a spojrzenie i barwa ust zyskają na wyrazistości. Sprawdźcie, jak we własnym zakresie przeprowadzić analizę kolorystyczną, by odkryć idealną dla siebie paletę barw! Radzi stylistka.

analiza kolorystyczna.jpg

Analiza kolorystyczna zakłada, iż każdy może nosić wszystkie kolory, ale nie wszystkie ich odcienie. Kolory różnią się jasnością (mogą być jasne, średnie lub ciemne), temperaturą (najzimniejszym kolorem jest niebieski, a najcieplejszym pomarańczowy, stąd ochładzamy barwy poprzez dodanie niebieskiego np. zieleń szmaragdowa i ocieplamy je przez dodatek żółci np. zieleń jabłkowa) i chromatycznością (kolory mogą być czyste i wyraziste lub złamane). Najkorzystniej wyglądamy w barwach dopasowanych do temperatury, jasności i chromatyczności kolorów naszej skóry, oczu i włosów. Ze względu na ten naturalny układ barw, wyróżnia się typy urody porównywane na przykład do pór roku. Przeczytaj instrukcję, jak samodzielnie sprawdzić, którym typem urody jesteś. 

Zobaczcie także: Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

1.    Przygotuj się!


Tydzień przed analizą zrezygnuj z intensywnego opalania i henny, a w dniu analizy z makijażu, ponieważ może to utrudnić ci rozpoznanie swojego typu urody. Przygotuj stanowisko w świetle dziennym, średniej wielkości lustro, jednobarwne tkaniny w różnych kolorach, biały czepek lub opaskę do zasłonięcia włosów, jeśli są farbowane, kolczyki srebrne i złote, róże i/lub szminki  różową i w odcieniu zbliżonym do pomarańczy, aparat fotograficzny.

2.    Przeczytaj wskazówki!


Sprawdź czy masz cechy charakterystyczne dla któregoś z typów urody. Pamiętaj jednak, że może to stanowić jedynie wskazówkę, ponieważ o przynależności do danego typu decyduje to, jak skóra reaguje na otaczające kolory.
Wiosna -  ciepły i jasny odcień skóry i włosów, brzoskwiniowy rumieniec, oczy wyraziste z ciemniejszą obwódką wokół tęczówki. Najkorzystniej wygląda w złocie oraz w barwach ciepłych, czystych i jasnych. Znaną wiosną jest na przykład Nicole Kidman.
Lato - chłodny odcień skóry i włosów, różowy rumieniec, oczy często "zmieniają kolor"- jednego dnia są szare, innego zielono-niebieskie itd. Urodę kobiety-lata podkreśla srebro oraz barwy zimne, pastelowe i złamane. Znane lato to na przykład Małgorzata Foremniak.
Jesień - ciepły odcień skóry i włosów, dużo piegów i innych przebarwień, włosy brązowe lub rudawe, oczy średnio wyraziste. Idealne dla jesieni są ciepłe, nasycone barwy i złota biżuteria. Przedstawicielką tego typu urody jest na przykład Julia Roberts.
Zima - włosy czarne lub ciemnobrązowe, skóra o chłodnym odcieniu, może być bardzo jasna lub ciemna, "południowa", wyraziste oczy i usta. Najlepiej wygląda w kolorach zimnych, intensywnych i czystych, zestawionych na zasadzie kontrastu, często może nosić zarówno srebro, jak i złoto. Znaną zimą jest Megan Fox.

3.    Do dzieła!


Przykładaj do twarzy przygotowane tkaniny i obserwuj w lustrze, jak skóra reaguje na dany kolor – czy staje się bardziej jednolita czy wręcz odwrotnie – uwypuklone zostają cienie pod oczami, zaczerwienienia i przebarwienia. Przymierz srebrne i złote kolczyki i postaraj się ocenić, w których lepiej wyglądasz. Pomaluj usta i/lub policzki najpierw chłodnym różem, a później odcieniem pomarańczy i zaobserwuj, który makijaż bardziej Ci służy. Rób sobie zdjęcia w przymierzanych tkaninach i biżuterii oraz w wykonanym makijażu - pomogą Ci rozwiać ewentualne wątpliwości.

Zobaczcie także: Co mówi o nas kolor naszych oczu? Zobaczcie co ustalili naukowcy

4.    Podsumowanie


Przejrzyj zdjęcia z analizy kolorystycznej. Zwróć uwagę na wygląd skóry oraz wyrazistość oczu i ust. Jeśli dobrze wyglądasz w złocie, ciepłych kolorach tkanin i pomarańczowym makijażu, jesteś ciepłym typem urody czyli wiosną lub jesienią, w zależności od tego czy bardziej pasują Ci jaśniejsze i intensywniejsze barwy czy też ciemniejsze i zgaszone. Jeśli natomiast korzystniej Ci w srebrze, chłodnych kolorach i różowym makijażu, jesteś zimnym typem urody – zimą, gdy dobrze wyglądasz w jaskrawych barwach lub latem, gdy służą Ci pastele.

Opracowanie: Anna Rabstein
www.doradcawizerunkowy.pl

Anna Rabstein (2)_1.jpgZobaczcie także:Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 09.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Do Anonim ( 2015-06-09 12:39:21) W artykule podałam nie jedyny, lecz przykładowy podział na typy urody, czego dowodzi cytat "Ze względu na ten naturalny układ barw, wyróżnia się typy urody porównywane na przykład do pór roku". Podziałów jest oczywiście więcej, wybrałam najłatwiejszy do zastosowania w warunkach domowych przez amatora.
Pozdrawiam
Anna Rabstein
Dodano: 2015-06-10 13:41:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bzdury. To nieprawda, że są tylko 4 typy urody.Są również pośrednie.
Dodano: 2015-06-09 12:39:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×