Jakimi kosmetykami nie powinnaś się dzielić nawet z najlepszą przyjaciółką?

Kobiety bardzo często dzielą się produktami, które mają w swojej kosmetyczce. Jednak niektóre z nich, powinny pozostać tylko do naszego indywidualnego pożytku. Czego nie powinno się pożyczać koleżankom?

pielęgnacja kosmetyków.jpg

Jakimi kosmetykami nie powinnaś się dzielić nawet z najlepszą przyjaciółką?

Kobiety bardzo lubią się wspierać i dzielić między sobą także kosmetykami. Jednak są takie produkty, które dla dobra naszego i ewentualnej osoby, która je od nas pożyczy, raczej powinny mieć jednego właściciela i użytkownika. Zatem co z naszej kosmetyczki nie nadaje się do tego, by dzielić się z koleżankami?

Produkty do makijażu oczu

Choć to bardzo częsta praktyka, to może prowadzić do nieciekawych rzeczy. Dzielenie się kredką do oczu, eyelinerem, czy paletą cieni może grozić nawet zapaleniem spojówek. Dlaczego? Oczy to bardzo delikatna i wrażliwa część naszego ciała. To wręcz idealna brama dla bakterii, które wywoływać mogą bardzo nieciekawe infekcje. Oczywiście, nie zawsze musi się to skończyć jakimiś problemami, jednak w ramach ostrożności, lepiej nie pożyczać tych produktów na prawo i lewo, zwłaszcza, gdy  nie raz wystąpił u nas problem z infekcją oczu.

Zobacz też: KOSMETYKI DLA WRAŻLIWYCH OCZU 

Pędzle do makijażu

To kolejny element naszej kosmetyczki, który powinien być zarezerwowany dla wyłącznie jednej osoby. Dlaczego? Pożyczanie pędzli do makijażu może wywołać u nas nawet zakażenie skóry. Pędzle to rzecz, w której bakterie świetnie się czują, gdyż często są wilgotne od produktów, które nimi nakładamy i łatwo się za jego pomocą przenoszą. To sprawia więc, że bardzo łatwo przenieść za pomocą pędzla infekcje i zarazki, które z pewnością nie będą sprzyjać naszej skórze.

 

Błyszczyk, pomadka lub szminka

Wszystko, czego używamy do tego, by upiększyć nasze usta, powinno dotykać jedynie naszych ust. To naprawdę istotne, gdyż pożyczając błyszczyk lub nawilżającą pomadkę, narażamy się nawet na opryszczkę lub przeziębienie. Usta są bardzo podatne na przenoszone infekcje i zarazki, gdyż nie posiadają grubszej warstwy ochronnej  tak jak większość obszarów na naszym ciele. Jeśli nie chcesz więc zarazić się popularnym wirusem HCV typu 1 zadbaj o to, by pomadka była faktycznie tylko Twoją pomadką.

pielęgnacja kosmetyków.jpg

Właściwa pielęgnacja i przechowywanie produktów kosmetycznych jest bardzo istotne

Produkty w słoiczkach

Jeśli posiadasz jakieś kremy, czy inne produkty, które są w słoiczkach, ich używanie pozostaw sobie. Bakterie uwielbiają ciemne i wilgotne środowisko, dlatego takie miejsca są dla nich idealne. Za każdym razem kiedy ktoś inny oprócz Ciebie wkłada palec i "częstuje" się na przykład Twoim kremem, zostawia w nim mnóstwo zarazków, które w ekspresowym tempie się rozwijają. Użycie później takiego kremu może nawet doprowadzić do zapalenia skóry. Lepiej zatem zadbać o to, by z kremu i innych produktów zamkniętych w słoiczkach korzystała jedna osoba, a przed każdym użyciem zadbała również o to, by mieć czyste ręce.

Zobacz też: SPOSOBY NA PODRAŻNIENIA PO DEPILACJI PACH 

Maszynka do golenia

Jeżeli decydujesz się pożyczać maszynkę do golenia, czy depilator, musisz liczyć się z możliwością zarażenia nawet bardzo poważnymi chorobami. Choć prawdopodobieństwo jest małe, poprzez takie zaniedbania można się nawet zarazić przy depilacji różnymi wirusami przenoszonymi przez krew, jak na przykład zapalenie wątroby, gronkowiec, a nawet wirus HIV. To oczywiście bardzo czarny scenariusz, jednak nie można go wykluczyć. Na maszynkach mogą pozostać śladowe ilości krwi, lub płynów, które przenosić będą bakterie nawet po przepłukaniu i umyciu ostrzy.

Zobacz tez:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 26.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
blodka
No i jestem ciekawa jak to się ma do wizażystek. Bo o ile pędzle mogą myć po każdej osobie a otyle raczej nie wymieniają po kżdym kliencie cieni czy szminek.
Dodano: 2015-03-09 12:35:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×