Kąpiele dla dłoni

Wiatr i mróz to wyjątkowe zagrożenie dla skóry dłoni. Jednak długie wieczory sprzyjają ich pielęgnacji, w której doskonale sprawdzą się kąpiele! Przedstawiamy Wam składniki takich zabiegów na dłonie.

Kąpiele dla dłoni

Kąpiele dla dłoni


Dłonie są wizytówką kobiety i jak wiadomo, ich pielęgnacji często poświęcamy dużo czasu. Aby były one piękne, gładkie, stosujemy wiele różnego rodzaju kosmetyków, rękawiczek, udajemy się do salonów kosmetycznych. Szczególnie jesienią i zimą nasza skóra jest narażona na podrażnienia, staje się sucha, szorstka i wymaga szczególnej uwagi.

Zbawienne okazują się kąpiele dłoni, które możemy same przyrządzić w domu, czemu sprzyjają również dłuższe wieczory. Bardzo dobrze sprawdzają się preparaty natłuszczające, które możemy nabyć w aptece. Wtedy to do miseczki z wodą dodajemy zakupiony olejek i w takiej mieszance trzymamy dłonie przez ok. 10 - 15 minut.

Jednak jest też wiele domowych składników kąpieli na dłonie. Silnie nawilży oraz wygładzi skórę dłoni kąpiel w mleku i miodzie, które mieszamy w miseczce, po czym na kilka minut wkładamy dłonie. Podobnie skuteczna okaże się też kąpiel, do której użyjemy podgrzanej oliwy z oliwek i soku z cytryny. Po niej to nasze dłonie będą nawilżone i wygładzone, zniwelowane zostaną przebarwienia, a na skórze pozostanie warstwa chroniąca naskórek przed utratą wilgoci.

Kąpiele dla dłoni

Kąpiele dla dłoni


Z kolei kąpiel dłoni w płatkach róży pobudzi krążenie oraz zwiększy produkcję kolagenu i elastyny w skórze, przez co nasze dłonie na dłużej zachowają młody wygląd. Warto zwrócić uwagę również na nagietek, w którym kąpiele działają niezwykle regenerująco.

W domowym zaciszu możemy przygotować także kąpiel parafinową. W tym celu należy do płynnej parafiny dodać witaminę E, następnie po wyjęciu dłoni z kąpieli trzeba założyć foliowe rękawiczki, które zdejmujemy po ok. kwadransie i ściągamy również parafinę. Skutkuje to odświeżonymi, odmłodzonymi i nawilżonymi dłońmi.

Kąpiele dłoni najlepiej przeprowadzać wieczorem, aby przez noc skóra mogła korzystać ze wszystkich dostarczonych jej składników. Ponad to po kąpieli warto zastosować krem nawilżający. Ten zabieg ma niezwykły plus - możemy go wykonywać nawet podczas oglądania telewizji.

Macie swoje sprawdzone składniki kąpieli dla dłoni?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 21.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×