Kobieta pożyczyła od przyjaciółki pędzle do makijażu - teraz jest sparaliżowana

Choć mówi się o tym, że kosmetyki do makijażu powinny być tak osobiste jak bielizna, mało kto tego przestrzega. Ta historia pokazuje, że nie powinno się tego bagatelizować, bo może mieć to tragiczne skutki...

zakażenie gronkowcem.jpg

Kobieta pożyczyła od przyjaciółki pędzle do makijażu - teraz jest sparaliżowana

 

Historia 27-letniej kobiety, Jo Gilchrist, mamy 2-letniego synka, powinna być skutecznym ostrzeżeniem dla każdej kobiety, by kosmetyczne akcesoria zachować dla siebie i nie pożyczać ich od innych.

Młoda Jo pożyczyła od swojej przyjaciółki pędzle do makijażu i jak twierdzi, właśnie to było powodem tego, że złapała gronkowca, który tak mocno zaatakował jej ciało, że kobieta zapadła w śpiączkę, a po wybudzeniu okazało się, że jest sparaliżowana od pasa w dół i nie odzyska już władzy w nogach.

Bakterie gronkowca często występują w nosie lub na skórze i na ogół nie powoduje żadnych objawów. Gilchrist wierzy jednak, że złapała infekcję, bo jej przyjaciółka miała na twarzy bakterię gronkowca, a jej immunologiczny nie był na tyle silny, by oprzeć się i zwalczyć infekcję.

 

Kobieta nie była niczego świadoma dopóki nie zaczęła odczuwać początkowo niewielkiego bólu w dolnej części pleców, który przerodził się następnie w ból nie do zniesienia.

- Ból na początku był niewielki, ale później postępował i w końcu stał się większy i gorszy niż przy porodzie. Dosłownie myślałam, że umrę - wspomina kobieta. 

Zobacz też: PĘDZLE DO MAKIJAŻU: NATURALNE CZY SYNTETYCZNE? 

Kiedy stan kobiety pogarszał się podjęto decyzję o wprowadzeniu jej w śpiączkę. Po wybudzeniu, Jo  Gilchrist dowiedziała się, że bakteria gronkowca zaatakowała jej kręgosłup i wyrządziła poważne szkody, które sprawiły, że niestety straciła władzę i czucie od pasa w dół.

Choć pożyczanie akcesoriów kosmetycznych wydaje się bardzo niewinne w tym przypadku skończyło się tragicznie. Lepiej nie ryzykować własnym życiem i zdrowiem i nie tylko nie pożyczać pędzli do makijażu, cieni, czy pudru i innych kosmetyków, ale także odpowiednio o nie dbać.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 09.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
Co teraz z pracą wizażystów, np. w telewizji? Codziennie malują dziesiątki osób, nie wierzę, że dezynfekują po każdym pędzle, nie wystarczyłoby im czasu. I nikt nie łapie gronkowca w tv. Tym dziadostwem najłatwiej zarazić się w szpitalu - tam mają superodporne bakterie, bo stosuje się dużo środków dezynfekujących, więc bakterie uodporniają się na nie.
Dodano: 2015-05-07 06:53:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mogła zarazić się gronkowcem WSZĘDZIE. Dotyka się klamek, poręczy, wózków w marketach... a po chwili bezwiednie odgarnia włosy z czoła i przenosi bakterie na skórę twarzy. Mało tego, dotyka się ust i oblizując je wprowadza świństwa do układu pokarmowego i poprzez śluzówkę do krwiobiegu. Tak naprawdę normalnie żyjąc nie da się uniknąć styczności z bakteriami, wirusami, pasożytami. Czy wiecie np co czai się w piaskownicy czy w piasku na plaży?
Dodano: 2015-04-29 11:43:57 Zgłoś nadużycie
Anonim
Z tego co napisaliście to ta kobieta "wierzy", że sparaliżowało ją od pędzli, a nie lekarze to stwierdzili, więc...
Dodano: 2015-04-21 09:43:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zatem testery z sephory czy innej sieciowki kosmetycznej są niebezpieczne?
Może powinni je zamknąć?
Dodano: 2015-04-20 23:58:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
Yyyy ale gdzie jakieś dowody na to że to te pędzle akurat były przyczyną infekcji? Równie dobrze mogła się zarazić gdzie indziej. W artykule czytamy tylko że ona tak "twierdzi" i że w to "wierzy". czyli dla mnie stek bzdur.
Dodano: 2015-04-19 14:47:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Niech wizażystki dezynfekują swoje pędzle ;)
Dodano: 2015-04-15 18:08:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
No fajnie, a co mają zrobić wizażystki? Kupować nowe pędzle za każdym razem, prosić klientkę o jej własne? Wydaje mi się, że te pędzle musiały być niedomyte lub w ogóle brudne a kobieta miała wyjątkowego pecha i raczej zadziałało tu więcej czynników niż tylko pędzle...
Dodano: 2015-04-15 10:33:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×