Koniec kłopotów z fryzurą!

Przed Tobą spotkanie, randka lub ważna uroczystość rodzinna już w najbliższy weekend? Nie masz czasu na wystylizowanie włosów, ani na wizytę u fryzjera? Koniecznie przeczytaj nasze porady i ciesz się pięknymi, zadbanymi włosami.

Pielęgnacja niesfornych włosów

Włosy na gładko

Wstajesz rano i w lustrze widzisz niesfornie sterczące włosy? Jest na to rada. Najlepsze efekty wygładzenia fryzury osiągniesz z pomocą prostownicy. Zanim rozpoczniesz prostowanie, koniecznie pamiętaj o nałożeniu na pasma specjalnego serum lub odżywki ochronnej, która ochroni Twoje włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Farba okazała się za ciemna

Jeżeli po ufarbowaniu i wysuszeniu włosów z przerażeniem zauważyłaś, że Twoje włosy mają znacznie ciemniejszy kolor, niż jakiego się spodziewałaś - nie panikuj! Jak najszybciej umyj włosy (nawet 5 razy pod rząd) dowolnym szamponem przeciwłupieżowym.

Moje włosy straciły objętość

Jeżeli Twoim problemem są oklapnięte włosy, którym brakuje objętości, przeczesz je energicznie szczotką, kierując ją we wszystkich kierunkach. Możesz również spróbować natapirować swoje włosy za pomocą grzebienia oraz mocno utrwalającego lakieru do włosów. Dla uzyskania oczekiwanego efektu, możesz na koniec samodzielnie ułożyć włosy palcami.

Mam za długą grzywkę

Jeżeli zauważyłaś, że Twoja grzywka niespodziewanie stała się zbyt długa, a nie masz czasu na wizytę u fryzjera (np. rano masz spotkanie, na którym musisz dobrze wyglądać), zaczesz swoje włosy na bok i przytrzymaj za pomocą spinki. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne ścięcie grzywki w domu, pamiętaj, aby zrobić to bardzo precyzyjnie, wykonując minimalne cięcia.


Tekst: Emilia Czaczkowska

Korzystałam z książki "Sekrety pięknych włosów" Marlies Möller

wydawnictwa RM

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Najmodniejsze fryzury sezonu

Zapleć sobie warkocz

Puszyste? Naturalnie!


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 02.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
no name
Dobrze miec szampon przeciwlupiezowy w domu :) ciekawe ciekawe :)
Dodano: 2011-12-04 01:26:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×