Korektor czy kamuflaż - co wybrać?

Czym różni się korektor od kamuflażu? Kiedy i którego używać przy niespodziankach na twarzy?

Korektor czy kamuflaż - co wybrać?

Korektor czy kamuflaż - co wybrać?Wydawać by się mogło, że kamuflaż i korektor spełniają jedną i tę samą funkcję kosmetyczną. Faktycznie, oba kosmetyki służą do korygowania i krycia niedoskonałości skóry, ale na tym ich podobieństwo się kończy. Kamuflaż ma zawsze gęstszą formułę i znacznie mocniejsze krycie od korektora.

Zazwyczaj ma także przedłużoną lub wodoodporną trwałość. Kamuflaż występuje w formie półpłynnej lub stałej i dopiero rozgrzanie go opuszkami palców zmienia ją na płynną, ułatwiając tym samym aplikację. Kamuflaż, podobnie jak korektor może służyć do kilku zadań, wszystko zależy jednak od jego koloru. I tak: tonacje zielone idealnie ukrywają różowe i czerwone plamy, rozszerzone naczynka, wypryski oraz rumień. Te o zabarwieniu niebieskim kryją plamy barwnikowe i brązowo-pomarańczowe występujące na skórze.


Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Odcienie żółte nadają się do kamuflowania zasinień. Istnieją też kamuflaże w kolorze skóry, które stosuje się do ukrycia białych plam charakterystycznych dla choroby zwanej bielactwem, a także do niwelowania tatuaży lub blizn powypadkowych.

Kliknij i dowiedz się, jak przykleić sztuczne rzęsy!

Korektor natomiast gwarantuje delikatniejsze krycie i odznacza się lżejszą formułą. Może być używany do tych samych zadań, co kamuflaż, ale z subtelniejszym efektem krycia. Jedynie okolica oczu, przez swoją delikatną powierzchnię, skłonną do przesuszeń zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla tego kosmetyku, kamuflaż mógłby nie tylko widocznie zaznaczyć linie mimiczne, ale z całą pewnością wysuszyłby skórę.
Aleksandra JaśkowiecEkspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 25.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×