Korektor do cery naczynkowej

Masz naczynkową cerę i szukasz idealnego korektora do twarzy? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Korektor do cery naczynkowej

Korektor do cery naczynkowejJeżeli na twarzy występuje problem rozszerzonych naczynek, a może się to zdarzyć przy prawie każdej cerze należy pamiętać, że wówczas jest ona bardziej narażona na podrażnienia i odczyn alergiczny. W związku z tym każdy produkt powinien być dobierany starannie pod kątem delikatnej formuły, pozbawionej perfum, sztucznych barwników, parabenów, alkoholu i ewentualnie innych składników, które powodują na naszej skórze podrażnienie.

Problem naczyniowy może objawiać się w dwóch postaciach - pierwszy to rumień związany z kruchością naczyń włosowatych i płytko unaczynionej skóry, który nie jest widoczny przez cały czas na twarzy, tylko pojawia się  w momencie emocji, różnicy temperatur, zwiększenia ciśnienia obserwowanego podczas spożywania kawy, alkoholu lub jedzenia ciepłych lub/i pikantnych posiłków.

Najczęściej są to palmy różowo-czerwone, które obserwujemy na policzkach. Wówczas najlepsze rozwiązanie daje nakładani korektorów eliminujących zaczerwienienie, które mają szaro-beżowy odcień bez wyraźnego zabarwienia zielonego, które nie wpływają na odcień skóry, a nałożone na podkład zapobiegną ewentualnemu zaczerwienieniu w ciągu dnia.

Inaczej będziemy postępować, kiedy powierzchnia twarzy, głównie nos, okolice płatków nosa, policzki pokryte są widocznymi i na stałe umiejscowionymi czerwonymi, rozszerzonymi naczynkami tzw. teleangiektazjami. Konieczne jest stosowanie pod podkład korektorów z wyraźnym zabarwieniem zielonego barwnika, który na zasadzie neutralizacji pokryje defekty i zniweluje czerwony odcień.

Aby efekt był pożądany korektor musi się znaleźć tylko i wyłącznie na czerwonych zmianach. Kiedy nałożymy barwnik zielony na zdrowa skórę nie dojdzie do neutralizacji i skóra pozostanie z szaro-zielonym zabarwieniem.Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG


Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 19.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
lilka86
dobrym korektorem jest ten oferowany przez floslek z serii do skóry naczynkowej. dobrze kryje pęknięcia ; )
Dodano: 2013-06-23 22:27:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×