Kosmetyki dla alergiczek

Masz alergiczną skórę? Powinnaś traktować ją tak samo delikatnie jak płatki róży. Wymaga ona bowiem odpowiedniego odżywiania oraz stosowania specjalnych kosmetyków.

Kosmetyki dla alergiczek

Jeżeli jesteś posiadaczką skóry alergicznej, musisz zatroszczyć się w o nią w odpowiedni sposób. Ważne jest regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków, które nie spowodują jej podrażnienia ani uczulenia. Najlepiej jeżeli odpowiednich dla siebie produktów poszukasz w aptece. Są one trochę droższe niż te drogeryjne, ale mają swoje zalety: są hypoalergiczne, dzięki temu nie podrażniają skóry, często są produkowane na bazie naturalnych składników i są dobrze tolerowane również przez niemowlęta.

Dlaczego zatem jeden kosmetyk nas uczula, a drugi nie? Prawdopodobnie ten pierwszy zawiera w swoim składzie różnego rodzaju substancje zapachowe, alkohol, a także substancje konserwujące oraz barwniki. To przez nie nasza skóra dostaje nagłej wysypki lub tym podobnych nieprzyjemnych "niespodzianek".

Szczególnie narażone na to są osoby ze skórą alergiczną oraz z atopowym zapaleniem skóry. To właśnie do nich skierowane są kosmetyki hypoalergiczne. Kupując je, masz pewność, że ich producent zanim dopuścił je do sprzedaży, przetestował je na skórze osób z takimi samymi problemami jak Ty.

Jak pewnie zauważyłaś, wiele produktów do skóry alergicznej posiada opakowanie z wbudowanym specjalnym dozownikiem. Ma on za zadanie ograniczyć kontakt produktu ze skórą, dzięki czemu nie dostaną się do niego niepożądane substancje, które mogą wywołać na naszej skórze alergię. Produkt będzie więc całkowicie bezpieczny dla Twojego ciała!

Kosmetyki dla alergiczekKosmetyki dla alergiczekKosmetyki dla alergiczekKosmetyki dla alergiczek

1. Krem nawilżający do twarzy, Corine de Farme, cena: ok. 13 zł / 50 ml.

2. Kremowa emulsja do ciała. Pfarmaceris, cena: ok. 26 zł / 300 ml.

3. Bezzapachowy balsam do ciała, AA, cena: ok. 13 / 250 ml.

4. Lekki krem bioaktywnie nawilżający do twarzy na dzień, Lirene, cena: ok. 20 zł / 50 ml.Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Kosmetyki do masażu

Uroda w ziarnku kawy

Uroda z minerałów
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 28.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
migotka
Dokładnie, ja zawsze szukam czegoś dla siebie w aptekach:)
Dodano: 2011-07-27 12:49:32 Zgłoś nadużycie
glabelka
wiem coś o tym, jak to jest mieć alergiczną skórę, bo sama taką mam i niestety pojęcia nie mam, co konkretnie mnie uczula : ( Wszystkich zaprezentowanych w tym artykule kosmetyków używałam i faktycznie mnie nie uczulają, ale każdy alergik musi znaleźć swoje własne kosmetyki, które nie będą go uczulać i które spełnią jego oczekiwania.
Dodano: 2011-07-27 12:03:03 Zgłoś nadużycie
migotka
Sama również mam alergiczną skórę i długo muszę naszukać się kosmetyków, które mnie nie uczulą:(
Dodano: 2011-07-27 11:59:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×