Krem do twarzy dla mężczyzn - zadbaj o cerę zimą!

Odpowiednio dobrany krem do twarzy na dzień to niezbędny kosmetyk nie tylko dla kobiet, ale również dla wielu współczesnych mężczyzn. Panowie muszą jednak pamiętać o tym, by stosowane przez nich kosmetyki dopasowywać do różnych potrzeb swojej skóry latem i zimą. Jaki powinien być zatem krem do twarzy dla mężczyzn na zimę? Podpowiadamy, jak dbać o skórę zimą!

Krem do twarzy dla mężczyzn na zimę

Zima to bardzo trudny czas dla skóry naszej twarzy. W tym czasie narażona jest ona działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, przez które staje się przesuszona, szorstka i łuszcząca. Niskie temperatury, mroźny i silny wiatr, a także suche i gorące powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach - to bardzo niekorzystne dla skóry warunki, które wymagają od nas, by zapewnić jej wyjątkowo troskliwą pielęgnację. O tej porze roku należy przede wszystkim zadbać o regularne dostarczanie jej intensywnie nawilżających i odżywczych składników.

Warto zaznaczyć, że skóra twarzy u mężczyzn jest dużo grubsza niż kobiet, dlatego też nie muszą oni stosować w zimę natłuszczających kosmetyków, które wzmocnią barierę ochronną ich skóry. Jednak bardzo ważne jest, by byli w stanie zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, odżywienie i ochronę przed podrażnieniami.

Krem nawilżający dla mężczyzn z zarostem

O odpowiednią pielęgnację skóry twarzy powinni zadbać również mężczyźni, którzy na co dzień mają do czynienia z dłuższym lub krótszym zarostem. Wielu mężczyznom wydaje się, że broda stanowi swoistą ochronę dla skóry przed działaniem mrozu i wiatru, podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna. O tej porze roku panowie powinni zadbać o kompleksową pielęgnację swojej twarzy, biorąc również pod uwagę potrzeby znajdującego się na jej powierzchni zarostu. Dobrym rozwiązaniem na zimę dla mężczyzn z zarostem może być krem do twarzy Vichy Homme Idealizer, który bogaty jest w nawilżający kwas hialuronowy oraz łagodzącą podrażnienia wodę termalną. To nawilżający i odmładzający krem do twarzy dla mężczyzn, który dzięki swojej żelowej konsystencji z łatwością wnika w skórę oraz brodę i pomaga zapanować nad zarostem.

Kosmetyki dla mężczyzn - o czym należy jeszcze pamiętać?

Stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy jest bardzo ważnym punktem w codziennej pielęgnacji męskiej skóry w zimę. O tej porze roku należy jednak zwrócić uwagę również na inne czynniki.

  • W zimę nie należy przemywać skóry twarzy przy pomocy gorącej wody - osłabia to naturalną warstwę hydrolipidową skóry i zwiększa jej skłonności do przesuszania. Twarz należy przemywać przy użyciu letniej wody lub specjalnie przeznaczonych do tego środków myjących - bez dodatku wysuszającego mydła i drażniącego alkoholu.

  • Mężczyźni, którzy posiadają dłuższy zarost powinni też pamiętać o dokładnym wysuszeniu brody przed wyjściem na zewnątrz. Do suszenia zarostu lepiej jednak wybrać lniany ręcznik niż suszarkę, która może doprowadzić do uszkodzenia włókna włosa.

  • Pamiętajmy o tym, by do codziennej pielęgnacji skóry wybierać kremy, które zawierają w składzie odpowiednie filtry ochronne przed promieniowaniem słonecznym - słońce działa niekorzystnie na skórę nie tylko w letnie miesiące, ale również w zimę.

  • Jeśli w zimę spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu np. podczas wyjazdu na narty, wybierajmy tłustsze kremy o silniejszych właściwościach ochronnych.

  • Pamiętajmy o tym, by krem do twarzy dla mężczyzn aplikować na skórę nie tylko po zabiegu golenia, ale przed każdym wyjściem na zewnątrz.

  • Nie zapominajmy też o dokładnym nawilżaniu skóry wokół oczu, która posiada największe skłonności do przesuszania oraz szybkiego starzenia.


Dodał(a): materiał partnera , Piątek 10.02.2017 (aktualizacja: 2017-03-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar