Krem z tłuszczu tygrysa nie istnieje

Polskę obiegła kontrowersyjna wiadomość, że powstał fantastyczny krem do twarzy z... tłuszczu tygrysa. Na reakcję społeczeństwa pełną oburzenia nie trzeba było długo czekać. Okazało się, że ten specyfik tak naprawdę nie istnieje, więc po co rozpowszechniono taką informację? Zobaczcie.

Krem z tłuszczu tygrysa nie istnieje

Krem z tłuszczu tygrysa nie istnieje


Ostatnio w mediach zawrzało o istnieniu kremu z tłuszczu tygrysa. Na Facebooku nawet zaczęły powstawać grupy osób, które były przeciwne jego wprowadzeniu na rynek. Jak się okazało, 3200 nie jest marką kremu, a Pemburu Haram, która pojawiła się na plakatach reklamujących rzekomy specyfik nie jest malezyjską aktorką i modelką.

To wymyślone krem i postać, które mają zwrócić uwagę na problem zagrożonych wyginięciem tygrysów. Tych zwierząt zostało na wolności już tylko 3200 i nadal one giną m.in. z rąk kłusowników (po malajsku pemburu haram). W ciągu ostatnich 100 lat populacja tygrysa zmniejszyła się aż o 95%! Międzynarodowa organizacja WWF apeluje o pomoc dla zagrożonych wyginięciem zwierząt i przez prowokację rozpoczyna w Polsce kampanię #RatujTygrysy #PodajDalej. W światowe działania na rzecz ochrony tygrysów zaangażowany jest m.in. Leonardo di Caprio.

Tygrysy są zabijane dla skóry, kości, tłuszczu oraz innych części ciała, które wykorzystywane są w produkcji kosmetyków, suplementów diety i leków - mówi Paweł Średziński z WWF Polska. - Te pochodzące z nielegalnego handlu produkty trafiają również do Polski. Na targach medycyny naturalnej i w Internecie można znaleźć oferty, w których znajduje się opis, stwierdzający wprost, że zostały wykonane z tygrysa. Często przywożone są też nieświadomie jako pamiątki z egzotycznych podróży, na które sezon właśnie się rozpoczął. Warto pamiętać, że w Polsce nawet już samo posiadanie produktów wykonanych z tygrysa jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności.

Jako kolejny powód dramatycznie malejącej liczby tygrysów podaje się degradację środowiska oraz związany z tym brak bazy pokarmowej.

Dla tych wszystkich, którzy już marzyli o cudownym kremie do twarzy nie patrząc z czego jest on wykonany mamy smutną wiadomość- nie będziecie mogli sięgnąć po egzotyczny i wspaniały specyfik, który pozbawiał życia tygrysy.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję ratowania tygrysów oprócz pomocy finansowej mogą również rozpropagować to przedsięwzięcie poprzez np. sfotografowanie się z kartką z hasłem kampanii #RatujTygrysy #PodajDalej i opublikowanie/podanie dalej zdjęcia na posiadanych profilach społecznościowych.

Wesprzecie tę akcję?

Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 16.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Krem z tłuszczu tygrysa istnieje tylko, że nie dla wszystkich. Wystarczy wyjechać do Tajlandji. Nie wszystkich jednak na niego stać a po za tym musi śmierdzieć sierścią kota więc szkoda kasy ;)
Dodano: 2014-10-19 12:25:26 Zgłoś nadużycie