Kultowe zapachy

Istnieją aromaty, które towarzyszą nam od lat i praktycznie każdy kiedyś je czuł. Przedstawiamy Wam najbardziej kultowe zapachy!

Kultowe zapachy

Kultowe zapachy


Zapewne każdy z nas ma takie zapachy, które kojarzą mu się z konkretnymi osobami, czy wydarzeniami. Nic w tym dziwnego, albowiem pomimo tego, że producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych zapachów, istnieją takie, które możemy spotkać na rynku od dziesięcioleci. Nie tyczy się to tylko wybitnie znanych, światowych marek, takich jak Chanel, czy YSL, ale również w Polsce od wielu lat swoje zwolenniczki ma np. Pani Walewska.

Nuty zapachowe są przeróżne i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. W czym jeszcze tkwi fenomen tych perfum? Często kojarzą nam się ze znanymi osobami, jak np. Chanel nr 5 ze słynną Marilyn Monroe, która twierdziła, że do łóżka chętnie ubiera się właśnie w ten zapach.

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy zestaw najbardziej kultowych zapachów

Kultowe zapachy

Kultowe zapachy

Yves Saint Laurent, Opium

To najsłynniejszy zapach tej marki, którym możemy się cieszyć już od lat 70. ubiegłego wieku. Jego powstanie zawdzięczamy fascynacją twórcy Japonią, dzięki czemu zapach nawiązuje do kadzidlanej kompozycji.

Cena:
ok. 300 zł/ 30 ml

Kultowe zapachy

Kultowe zapachy

Guerlain, Shalimar

Tym kultowym zapachem możemy się cieszyć już od 20. lat poprzedniego wieku! Był to pierwszy orientalny zapach, w którym dominowała nuta wanilii.

Cena: ok. 290 zł/ 30 ml


Kultowe zapachy

Kultowe zapachy

Armani, Code

Jest to stosunkowo nowy zapach, lecz zdobył już grono swoich wiernych użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie bez niego dnia. Łączy w sobie nuty m.in. kwiatu pomarańczy i indyjskiego jaśminu. Należy do najbardziej zmysłowych zapachów.

Cena:
ok. 250 zł/ 30 ml


Kultowe zapachy

Kultowe zapachy

Chanel, Chanel Nr 5


Zapachem Chanel również możemy cieszyć się od lat 20. ubiegłego wieku. Nie stworzyła go sama projektantka, a Ernest Beaux. Nazwa pochodzi od numeru wersji, którą wybrała Chanel po przedstawieniu jej kilku opcji. Sercem perfum jest jaśmin, a flakon niezmiennie elegancki, ale również bardzo prosty.

Cena: ok. 350 zł/ 50 ml


Kultowe zapachy

Kultowe zapachy

Miraculum, Pani Walewska Classic

Zapach, który Polakom kojarzy się z okresem PRL-u o intensywnym aromacie konwalii, róż i jaśminu. Dawniej uosabiał wielki świat i do dzisiaj niektóre panie z sentymentem do niego wracają.

Cena: ok. 28 zł/ 30 ml


Kultowe zapachy

Kultowe zapachy

Dior, Miss Dior

Zapach powstały w latach 40. dwudziestego wieku, mający odzwierciedlać klientki projektanta. Mieszanka użyta do ich produkcji przenosi w baśniowy świat.

Cena: ok. 360 zł/ 40 ml


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 09.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×