Lakier wykrywający pigułkę gwałtu to nie żart

Zapewne niejedna z Was nerwowo pilnuje swojego drinka na imprezach, aby nikt nie dosypał tam jakiegoś środka odurzającego. Zobaczcie, jakim sposobem niebawem będzie można wykryć pigułkę gwałtu w napoju.

Lakier wykrywający pigułkę gwałtu to nie żart

Lakier wykrywający pigułkę gwałtu to nie żart


Liczba przestępstw na tle seksualnym rośnie w zastraszającym tempie. Na pewno niejedna z Was cicho uśmiecha się pod nosem przypominając sobie o radach babci, czy mamy przed wyjściem na imprezę: "pamiętaj, nie zostawiaj napoju, żeby nikt nic ci nie dorzucił". O ile z rad lekko pokpiwamy, o tyle w klubie, czy na domówce mimo wszystko często włącza się lampka ostrzegawcza i naprawdę kurczowo pilnujemy naszej szklanki.

Szacunkowe dane pokazują, że w Polsce liczba zgłaszanych na policję gwałtów wynosi jedynie 8%, więc na pewno nie świadczy to o tym, że jest to niewielki problem. Należy pamiętać, że wiele kobiet po prostu wstydzi się komukolwiek o tym opowiedzieć.

Naukowcy z N.C. State University stworzyli lakier do paznokci, który w kontakcie z napojem, do którego dodano pigułkę gwałtu zmienia swoje zabarwienie. Nie ma dokładnych danych, jak działa ten produkt, ale jedno jest pewne - kiedy tylko jego działanie zostanie udoskonalone, nawet największe przeciwniczki malowania paznokci zmienią podejście do tego zabiegu.

Prawda, że idealna wiadomość?

Źródło: Milionkobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 26.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×