Lato w kolorze blue

Bardzo podoba mi się modny w tym sezonie niebieski makijaż oczu. Czy pasuje on do każdego typu urody?

Lato w kolorze blue

Lato w kolorze blueNiebieski cień do oczu
pasuje praktycznie do każdego typu urody pod warunkiem, że odcień jest odpowiednio dopasowany do twojego stylu, oraz jeżeli jest dobrze wykonany i utrwalony makijaż. Obecnie popularność niebieskich cieni wzrasta i coraz więcej kobiet decyduje się na ich zakup. Niebieski makijaż może jednak wzbudzać kontrowersje, jeżeli zostanie wykonany w sposób nieumiejętny np. poprzez źle zaznaczone pole makijażu lub wybranie nieodpowiednich odcieni niebieskiego.

Czysty niebieski jest jednym z kolorów blondynek o jasnej karnacji, a nałożenie delikatnego błękitu będzie dyskretnie podkreślało naturalne piękno pań. Nie oznacza to jednak, że blondynki nie mogą sięgać także po bardziej zdecydowane kolory. Ich uroda świetnie komponuje się z rozmaitymi odcieniami błękitu i niebieskiego. Podczas wykonywania makijażu wieczorowego blondynki mogą stosować również ciemniejszy kolor niebieski, ale tutaj muszą wykazać się większą precyzją przy wykonywania make-upu.

Różnorodne odcienie niebieskich cieni do powiek to przede wszystkim domena kobiet posiadających ciemniejszą karnację. Im nasz kolor włosów jest ciemniejszy, tym możemy sięgać po coraz to jaskrawsze cienie. 

Kobiety o zielonych lub piwnych oczach mogą nosić błękit, który rozjaśni ich tęczówkę. Z kolei brązowookie powinny wybrać niebieskofioletowy, indygo lub szafir. Właścicielkom niebieskich oczu posłużą odcienie w chłodnej tonacji, wpadającej w szarości.

Intensywny niebieski makijaż oczu świetnie sprawdzi się podczas wieczornego spotkania ze znajomymi w klubie bądź na domowej prywatce, natomiast w ciągu dnia stawiałabym na dyskretne niebieskości. Z niebieskim makijażem oczu idealnie komponują się przezroczyste błyszczki do ust, natomiast odradzam stosowanie kolorowych pomadek gdyż z niebieską barwą cieni mogłyby one kolidować.

Wioletta Wypijewska

 Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 17.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×