Liporedukcja okolic intymnych

Ginekologia estetyczna pędzi ze swoim rozwojem. Obecnie mamy do dyspozycji także liporedukcję wzgórka łonowego! Zapoznajcie się z informacjami na ten temat!

Liporedukcja okolic intymnych

Liporedukcja okolic intymnych


Coraz więcej mówi się o problemach w wyglądzie "tych miejsc". Kobiety często mają problemy z wyglądem swoich stref intymnych. Mogą to być powiększone wargi sromowe, czy zbyt luźna pochwa, lecz o tym już pewnie większość osób słyszała. Tymczasem okazuje się, że wiele kobiet ma również problem z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej na wzgórku łonowym i wargach sromowych, a w jej usunięciu nie pomagają tradycyjne, znane nam metody, takie jak dieta czy ćwiczenia, dlatego i w tym przypadku z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładnie zabieg liporedukcji.

Przed wykonaniem zabiegu pacjentka musi przejść szereg badań, jak zbadanie moczu, grupy krwi, krzepliwości krwi oraz poziomu elektrolitów, a w wieku powyżej 40. lat zalecane jest także EKG. Niektóre kliniki proszą o zaszczepienie się przeciw wirusowi HBV. Przed liporedukcją nie można także przyjmować aspiryny, leków z wit. E, ani leków na przeziębienie. Nie jest wskazane także palenie papierosów i spożywanie alkoholu. Najlepiej aby zabieg odbywał się pomiędzy 7 a 15 dniem cyklu menstruacyjnego.

Liporedukcja okolic intymnych

Liporedukcja okolic intymnych


Liporedukcję wykonuje się na czczo w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W okolice łona wprowadzona zostaje sonda, która ma za zadanie rozbicie tłuszczu, następnie jego odessanie. Pacjentka nie musi zostawać w klinice, lecz oczywiście niezbędne są wizyty kontrolne, które zazwyczaj są dwie. Ceny tego zabiegu zazwyczaj zaczynają się od 2500 zł.

Zdecydowałybyście się na liporedukcję wzgórka łonowego?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 03.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
idiotyzm
Dodano: 2015-01-13 10:40:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×