Łupież tłusty - pomocy!

Jakie są objawy łupieżu tłustego? W jaki sposób się go leczy?

Łupież

Łupież tłusty - na pomoc!

Objawami łupieżu tłustego są przede wszystkim tworzące sie łuski na skórze głowy, o żółtej barwie, tłustej konsystencji. Łuski te nawarstwiają się, nie odrywając od skory głowy, co odróżnia ten rodzaj łupieżu od łupieżu zwykłego. Zdarza się, ze w przebiegu choroby powstają na skórze głowy tłuste strupy, które po rozdrapaniu potrafią się powiększać.

Leczenie powinno składać się z kilku kroków: przede wszystkim powinien być wykonywany peeling skóry głowy, usuwający tłuste łuski oraz oczyszczający skórę głowy pozwalając jej tym samym oddychać. Szampon powinien mieć działanie również przeciwgrzybiczne, bakteriobójcze. W wielu przypadkach konieczne jest stosowanie lotionu wcieranego  w skórę głowy, w celu wyhamowywania tworzenia się zrogowaciałego naskórka wraz z łojem.

Ważne jest również przyjmowanie witamin A, B i E mających korzystny wpływ na skórę głowy i włosy. Często schorzenie charakteryzuje się uporczywym świądem. Niestety, w niektórych przypadkach łupieżowi tłustemu towarzyszy stan zapalny (zapalenie łojotokowe). W takich sytuacjach trzeba udać się do specjalisty-trychologa, który w odpowiedni sposób pokieruje dalszym leczeniem.

Ekspert MilionKobiet.pl
 Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair LabDodał(a): NW , Wtorek 11.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×