Czerwona szminka - za i przeciw

Niektóre kosmetyki nie są uniwersalne - do takich z pewnością należy czerwona szminka. Zanim pomalujesz usta w tym intensywnym kolorze, przemyśl, czy rzeczywiście będzie Ci on pasować. Oto za i przeciw stosowania czerwonej szminki!

czerwona szminka.jpg

ARGUMENTY ZA:

Kiedy idziesz na randkę
Twój mężczyzna na pewno będzie zachwycony takim lookiem! Nie dość, że w jego oczach będziesz wyglądała jeszcze bardziej pociągająco, niż zwykle, to w dodatku Ty będziesz czuła się seksownie i pewnie, jak nigdy dotąd!

Kiedy nosisz okulary
Jeśli nosisz okulary, problem odpowiedniego makijażu jest Ci dobrze znany. Makijaż oczu może zniknąć pod szkłami, dlatego dobrze jest podkreślić usta szminką w intensywnym czerwonym kolorze.

Kiedy masz wystąpienie w pracy
Może Ci się wydawać, że czerwony kolor jest zbyt uwodzicielski do pracy, ale to nie do końca prawda. Intensywny kolor sprawia, że koncentrujemy na nim uwagę! Dlatego, jeśli masz przemówienie, prezentację, czerwona szminka zagwarantuje to, że wzrok słuchaczy będzie skupiony na Twoich ustach.

Zobacz także: Jak skutecznie usunąć makijaż oczu?


Argumenty przeciw:


Kiedy poznajesz rodziców chłopaka
Rodzicom swojego wybranka zaimponujesz naturalnością i dziewczęcością. Mocno czerwone usta w tym wypadku będą zbyt ekstrawaganckie i wyzywające.

Kiedy postawiłaś na makijaż oczu
Czerwona szminka absolutnie się nie sprawdzi, kiedy wykonałaś smoky eye. W takim wypadku należy zachować równowagę - podkreślone oczy, naturalne usta. W przeciwnym razie efekt wyjdzie karykaturalnie.

Na zakupach
W tej sytuacji czerwona szminka po prostu przeszkadza. Po pierwsze, nie będziesz mogła dokonać wiarygodnej oceny, czy dany ciuch pasuje do Twojej urody, bo nie będziesz wyglądała naturalnie.
Po drugie, możesz zostawiać nieestetyczne plamy na przymierzanych ubraniach.

Fot. Thinkstock

Zobacz też:
ID galerii:575Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 21.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×