Jak podkreślić kolor oczu makijażem

Każdej kobiecie zależy na zalotnym spojrzeniu. Nikt nie oprze się uwodzicielskiej magii, którą osiągniesz, odpowiednio podkreślając oczy makijażem. Specjalnie dla ciebie przygotowałyśmy zestawienie podpowiedzi, jak malować oczy, aby wyeksponować ich piękno.

kolor oczu.jpg

Naukowcy coraz częściej doszukują się powiązań pomiędzy naszymi cechami charakteru i kolorem oczu. Badania wskazały również na to, że dzięki barwie możemy dowiedzieć się, na jakie choroby jesteśmy narażeni.

W perfekcyjnym wykonaniu makijażu pomoże nam działanie koła barw. Jest to graficzny wzornik do objaśnienia zasad powstawania i mieszania się barw. Kolory, które sąsiadują ze sobą, będą tworzyły barwy harmonizujące. Te, które są położone naprzeciwko siebie, są kolorami kontrastującymi. Jeżeli chcesz wykonać makijaż, który podkreśli kolor twojej tęczówki, musisz zastosować dokładnie te zestawienia.

KOLOR ZIELONY

Kobiety o zielonym kolorze oczu to kobiety ekstrawaganckie z radosnym usposobieniem i trzeźwo patrzące na świat. Posiadaczki zielonych oczu, często uznawane są za wierne przyjaciółki z cechami brata lub ojca. Twoje oczy pięknie podkreślą wszystkie odcienie kolorów pisakowych i kolor czarny. Do wyostrzenia możesz użyć odcieni fioletowego i koralowego. Zyskasz na wyrazistości, jeżeli wykonasz makijaż w odcieniach różu, z połączeniem koloru brązowego.

KOLOR BRĄZOWY

Indywidualistki. Tak najczęściej określa się właścicielki brązowych oczu. Można je poznać po cechach przywódczych. Lubią życie aktywne i szalone. Nie dadzą się podporządkować żadnym regułom. Kobiety brązowookie najlepiej podkreślą i skontrastują oczy, wybierając makijaż w kolorze granatowym. Harmonii natomiast, nadadzą kolory złoty, żółty i pomarańczowy.


KOLOR NIEBIESKI

Posiadaczki oczu niebieskich, to osoby z bardzo sentymentalną osobowością, ale zarazem wytrwałą i umiejącą stawić czoła przeciwnościom losu. Swój charakter podkreślisz, wykonując makijaż harmonizujący. Użyj koloru zielonego, fioletowego lub różu. Kolor pomarańczowy podkreśli oko i wydobędzie głębie twojej niebieskiej tęczówki.


KOROR SZARY

Właścicielki oczu o szarym odcieniu to kobiety pustelniczki o naturze samotnika. Męczą się w dużym towarzystwie, ale jeżeli już kogoś pokochają, oddają się w całości. W połączeniu z najjaśniejszą, istniejącą na świecie tęczówką, perfekcyjnie zgrają się kolory grafitowe, stonowane odcienie szarości oraz róż.

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Niedziela 07.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×