Jak poradzić sobie z odpryskiem z mascary?

Nie musisz rujnować swojego makijażu! Wystarczą 2 minuty, by wszystko naprawić!

ThinkstockPhotos-513246582.jpg

To zdarza się nader często. Nikt nie robi na ten temat badań, ile razy w tygodniu, w przeciętnym polskim domu dochodzi do takiej sytuacji. A może właśnie powinno się zacząć je prowadzić? Ile razy już słyszałam od koleżanek niesforną mascarę jako wymówkę do spóźniania się. Kochane! Czas zrobić z tym porządek!

Zobacz też: Jak zatrzymać krwawienie po zacięciu maszynką? 


A więc, jeśli przydarzy Ci się taka przykra sytuacja jak omsknięcie się mascary czy odbicie rzęs, zaraz po tym jak w pocie czoła i z wyciągniętym językiem próbowałaś je równo pomalować, by osiągnąć oczekiwany efekt - spróbuj prostej metody. Weź do ręki krem nawilżający, najlepiej pod oczy jednak gdy takowego nie posiadasz, zwykły w słoiczku też sobie poradzi. 


Delikatnie nabierz (bądź wyciśnij) nieco kremu na rękę pomiędzy kciukiem a nadgarstkiem. Następnie wyjmij patyczek do czyszczenia uszu i zamocz w kremie. Uważaj, by nie zabrać go zbyt wiele - zbierze Ci się pod okiem i zanim zauważysz, może się wchłonąć i pozostawić plamkę na podkładzie, co nie wygląda korzystnie. Delikatnie przeciągnij nawilżoną końcówką patyczka w miejscu, w które dostał się niechciany tusz. 

Polecamy: Co się stanie gdy pójdziesz spać z mokrymi włosami? 


I voila! Właśnie uratowałaś swój makijaż i uniknęłaś ponownego malowania oczu czy rzęs. Czyli zaoszczędziłaś też czas. Gratulacje!Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Niedziela 03.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×