Makijaż na Halloween dla dzieci - najciekawsze stylizacje

Zobacz, jak przygotować bezpieczny make-up dla dzieci na Halloween krok po kroku.

iStock_102116259_SMALL (1).jpg

W dzisiejszych czasach Halloween jest traktowane przede wszystkim jako fantastyczna zabawa. To czas, kiedy dzieci i dorośli mogą wspólnie spędzić cudowny wieczór, zapominając o rzeczywistości. Zobacz, jak przygotować upiorne makijaże dla dzieci krok po kroku.

MAKIJAŻ CZAROWNICY

Kostium czarownicy zachwyci Twoją córkę, jeśli dodatkowo uzupełnisz go o upiorny make-up. Pamiętaj, że przed zakupem farb i kosmetyków do malowania dziecięcej twarzy, należy sprawdzić ich skład, aby nie spowodować uczulenia na skórze dziecka. Do tego rodzaju stylizacji wybierz zielonkawy odcień farby. Oczy podkreśl czerwonym oraz czarnym kolorem. Możesz także użyć niebieskiego odcienia, aby wyglądały na nieco zasinione. Usta pomaluj na fioletowo. Halloween to wieczór, podczas którego stylizacje powinny być przesadzone i wyraziste, nie zapominaj zatem o brokacie! Doklejając córce sztuczne rzęsy, z pewnością sprawisz, że poczuje się jak prawdziwa czarownica. Nie zapomnij o miotle i szpiczastym kapeluszu!

MAKIJAŻ ZOMBIE

Jeśli Twoje dziecko przybiegnie do Ciebie z prośbą o stworzenie z niego małego zombie, nie obawiaj się! To nic trudnego!  Wystarczy przygotować, suwak o długości buzi, wosk do depilacji twarzy, biały podkład oraz niebieskie, czerwone i czarne farby do malowania ciała. Małe zombiaki z drugą twarzą będą wyglądały rewelacyjnie upiornie!

Przygotowanie makijażu zacznij od nałożenia na buzię dziecka białego podkładu. Oczy podkreśl ciemnymi odcieniami niebieskiej farby lub cieni do oczu. Mocniejszy efekt uzyskasz, jeśli użyjesz również koloru czarnego. Kolejnym krokiem jest przyklejenie do buzi dziecka rozpiętego suwaka. Aby to zrobić, wystarczy użyć wosku do depilacji twarzy lub specjalnego silikonu. Jego brzegi pokryj podkładem lub farbą, którą wcześniej używałaś do malowania buzi. Stylizacja będzie wyglądała bardziej realistycznie, jeśli fragmenty przy suwaku pokryjesz czerwonym odcieniem farby. Miejsca „pod suwakiem” pokryj ciemnoczerwoną farbą. Gratulacje, stworzyłaś małe potwory!

MAKIJAŻ DIABLICY

Mała diablica będzie zadowolona, jeśli wykorzystasz stylizację inspirowaną meksykańską cukrową czaszką. W tym przypadku procedura malowania nie odbiega stopniem trudności od pozostałych postaci. Do przygotowania makijażu diablicy, będziesz potrzebowała białego podkładu i kolorowych farb do malowania twarzy i ciała. Pomaluj buzię białym podkładem. Oczy otocz ozdobnymi kształtami przypominającymi kwiaty. Usta muszą wyglądać tak, jakby były zaszyte. Czubek noska pomaluj na czarno. Pamiętaj, że postać ma być diaboliczna, dlatego dobrze jest wykorzystywać ciemne odcienie czerwieni oraz kolor czarny. Całość stylizacji możesz dopełnić sztucznymi rogami lub czerwonymi kwiatami upiętymi we włosach. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 14.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×