Najlepszy odcień szminki dla siebie znajdziesz... pod bluzką!

To ten w kolorze Twoich sutków!

iStock-502907009.jpg

Pierwsze szminki pojawiły się w starożytnej Mezopotamii. Kobiety ozdabiały usta pyłem z kamieni szlachetnych. Potężni i bogaci starożytni Egipcjanie uwielbiali szminki. Do dziś mówi się, że Kleopatra wprost przepadała za czerwoną szminką. Okazuje się również, że termin „pocałunek śmierci” jest związany ze szminką. Powstał, ponieważ niektóre starożytne cywilizacje do wyrobu pomadek nieświadomie używały trujących składników. Inne zabraniały kobietom publicznego pojawiania się bez rozległego makijażu.  Współczesne szminki mogą zawierać olej rycynowy oraz rybie łuski. Wszystko po to, aby wargi były błyszczące, a szminka nie rozmazywała się. Co ciekawe, w średniowiecznej Europie szminka wiązała się z uwielbieniem szatana oraz była uważana za akcesorium modowe prostytutek i kobiet z niższych klas.

Jak wiele kobiet każdego dnia zastanawia się, który kolor szminki wybrać? Wiele z nich uważa, że zły odcień może je wręcz postarzać!

Codziennie uczymy się czegoś nowego i to właśnie to sprawia, że życie jest tak interesujące. Dzisiejsza nowina, którą dla Ciebie mamy pochodzi z amerykańskiego programu telewizyjnego „The Doctors”. Okazuje się, że najlepszy kolor szminki to ten, który mają Twoje sutki! To natura jest najlepszym malarzem i wie, co najlepiej pasuje do Twojego odcienia skóry. Brzmi sensownie?

Zatem obejrzyj poniższy film, wyjmij wszystkie swoje szminki, zdejmij bluzkę i daj nam znać, ile czasu zabrało Ci dopasowanie koloru idealnego!

Zdjęcie: iStock

Źródło: womansday


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 10.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×