Zegar piękności. Zobacz, jak dbać o urodę we właściwych porach dnia

Zobacz, dlaczego powinnaś golić nogi tylko wieczorem, a pedicure wykonywać rano. Ten zaskakujący rozkład zabiegów sprawi, że Twoja pielęgnacja będzie bardziej efektywna!

iStock_91622765_SMALL (1).jpg

Każda kobieta wie, że podstawą wieczornej rutyny jest zmycie makijażu przed położeniem się do łóżka. Czy wiedziałaś, że inne czynności pielęgnacyjne również powinny mieć swoją określoną porę? Uporządkowanie zadań kosmetycznych może wpłynąć na ich skuteczność! Zobacz, jakie są tajemnice zegara ciała i co należy zrobić, aby czuć się, wyglądać i funkcjonować najlepiej.

7.00 Mycie zębów

Być może zakładasz, że najlepszym czasem na umycie zębów jest czas po śniadaniu, jednak okazuje się, że aby zęby były nieskazitelnie białe, należy myć je zaraz po przebudzeniu. Wszystko po to, aby pozbyć się bakterii, które w jamie ustnej osadziły się przez noc. Po posiłku wystarczy użyć płynu do płukania. Zębów nie powinno się myć zaraz po posiłku, ponieważ szkliwo jest osłabione przez wysoką zawartość kwasów w żywności. Przerwa pomiędzy posiłkiem, a myciem zębów powinna wynosić 30 min. Tyle czasu potrzebują nasze zęby, aby powrócić do normalnego stanu.

7.30 Mycie twarzy

Specjaliści potwierdzają, że cerę należy peelingować rano, po to, aby pozbyć się tłuszczu nagromadzonego na twarzy podczas nocy. Taka pielęgnacja sprawi, że skóra pozostanie matowa oraz promienna przez cały dzień. Złuszczanie twarzy rano pomoże również uniknąć wyprysków. Jeśli używasz mocnych i ciężkich kremów na noc, peelingując twarz wieczorem możesz narazić ją na podrażnienie.

9.00 Obcinanie włosów

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego taka pora strzyżenia jest najlepsza. Chodzi o kondycję psychiczną fryzjera. Rano będzie bardziej wypoczęty niż w późniejszych godzinach dnia. O tej porze wykona najlepsze cięcie. Umów się na taką godzinę, abyś miała pewność, że jesteś pierwszą klientką. Nawet jeśli uda Ci się być drugą lub trzecią, obcięcie może nie być już tak satysfakcjonujące.

10.00 Pedicure

Kusząca może być wizyta u kosmetyczki po całym dniu pracy, jednak wybranie godzin porannych, obniży ryzyko złapania wirusowych oraz grzybiczych infekcji stóp. Pamiętaj, aby przed poranną wizytą w salonie nie golić nóg. Skóra po goleniu otwiera pory, a to czyni ją podatniejszą na złapanie chorób zakaźnych.

15.00 Mgiełka do twarzy

Przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją i centralnym ogrzewaniem sprawia, że skóra staje się przesuszona. Okazuje się także, że ekran Twojego komputera również może siać spustoszenie w twojej skórze! Aby zachować odpowiednie nawilżenie i zapobiec przyspieszeniu starzenia się skóry spryskaj twarz mgiełką nawilżającą.

20.00 Oczyszczanie twarzy

Badania pokazują, że oczyszczanie twarzy i jej pielęgnacja za pomocą kremów działa skuteczniej wieczorem ze względu na lepsze przenikanie substancji w głąb skóry. Dzięki temu obudzisz się z poczuciem świeżości, a Twoja skóra będzie promieniała.

22.00 Golenie nóg

Według specjalistów sięgnięcie po maszynkę do golenia powinno być ostatnią czynnością w ciągu dnia. Wszystko dlatego, że podczas snu nasze nogi stają się cieplejsze i nieznacznie pęcznieją. Sprawia to, że rano włoski nie wystają tak dobrze spod skóry, jak w godzinach wieczornych i trudniej dostać im się do maszynki.

Źródło: dailymail

Zdjęcia: iStock

ID galerii:954


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Poniedziałek 03.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
0 7.30 to ja już jestem w drodze do pracy. te porady to dla emerytek czy bezrobotnych? i kiedy wreszcie ukrócicie ten najazd reklamiar?
Dodano: 2016-10-03 20:17:49 Zgłoś nadużycie
fiołek
ja na paznokcie kładę semilac raz w tygodniu zmieniając kolory jak sobie zamawiam na topdrogeria.pl ale zawsze, zawsze z samego rana, bo później używa się dłoni - a to naczynia zmyć, a to coś tam i pazurki napuchają, gorzej się lakier trzyma. teraz mam całe 7 dni dosłownie ideał na paznokciach, nie wiem jakby było gdyby płytka nie była własnie malowana później.
Dodano: 2016-10-03 13:18:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×