Makijaż bez wpadki

Większość z nas prawdopodobnie popełnia wiele błędów podczas wykonywania makijażu i nawet o tym nie wie. Koniecznie przeczytaj nasz poradnik i od dziś zostań mistrzynią profesjonalnego make-upu bez żadnych wpadek!

Makijaż bez wpadki

Makijaż bez wpadki


Trudną sztukę makijażu może opanować do perfekcji każda z nas. Wystarczy tylko zapoznać się z najczęstszymi błędami, jakie popełniamy codziennie rano przed lustrem. Wtedy każdy nasz make-up będzie idealny, nawet jeśli do jego wykonania użyjemy tylko podstawowych kosmetyków.

1. Efekt maski

Chociaż bardzo się starasz z doborem idealnego koloru podkładu, to w dalszym ciągu jego odcień nie zlewa się z kolorem skóry na szyi? W efekcie uzyskujesz nieestetyczny efekt maski, który może popsuć nawet najbardziej starannie wykonany makijaż.

Jeżeli chciałabyś wybrać kolor podkładu, który będzie pasował do Twojego koloru skóry, zawsze testuj produkty na żuchwie, a nigdy na nadgarstku, jak radzi wiele osób. To błąd, przez który ucierpi nie tylko Twój wygląd, ale również budżet.

2. Zamaskuj sińce pod oczami

Nie każdy odcień korektora zamaskuje skutecznie twoje cienie pod oczami. Czasem możesz przesadzić w drugą stronę i niepotrzebnie podkreślić sińce, tak się dzieje w przypadku wybrania żółtego koloru. Najlepszy na cienie pod oczami jest korektor beżowy lub taki z dodatkiem różowych pigmentów.

3. Ratunku, mój makijaż płynie

Zdarza Ci się czasami, że zaraz po wykonaniu makijażu zauważasz, że cienie się rozmazują, a tusz do rzęs zostawia ślady wokół oczu? Powinnaś zatem przed nałożeniem koloru na powieki, musnąć je bazą pod cienie, która nie pozwoli, aby kolory się rozmazywały. Jeżeli z kolei pomimo Twoich starań, przypadkiem zobaczysz, że tusz do rzęs zostawił ślady w okolicach oczu, powinnaś usunąć je patyczkiem higienicznym. Pamiętaj również, aby dolne rzęsy starać się malować bardzo delikatnie. Dzięki temu będziesz miała pewność, że tusz nie będzie osypywał się w ciągu dnia.

4. Błyszczący, nie znaczy lepszy

Lubisz malować powieki perłowymi cieniami? Pewnie, że tak! Jednak przy tego rodzaju produktach warto zachować szczególną ostrożność. Perłowe odcienie bardzo wyraźnie podkreślają załamania oraz nierówności Twoich powiek. Pamiętaj zatem, żeby stosować je z umiarem oraz bardzo dokładnie rozcierać je na powierzchni powiek pokrytych bazą pod cienie.
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 15.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×