Makijaż dla kobiety czarnoskórej

Opanowanie umiejętności perfekcyjnego wykonania makijażu jest ważne dla każdej z nas. Tylko u nas znajdziecie specjalny poradnik sztuki make-upu dla kobiet czarnoskórych.

Makijaż dla kobiety czarnoskórej


Czarna skóra, podobnie jak w przypadku białej posiada wiele odcieni. Możemy wyróżnić odcienie bladego brązu, na głębokim hebanie kończąc. Warto również w tym miejscu podkreślić, że rozróżniamy również typy karnacji, z podziałem na ciepłe i zimnie (ciepłe: wiosna i jesień oraz zimne: lato i zima).

Zimny typ urody charakteryzuje się cerą w kolorze hebanu, która posiada szarawo – brązowy koloryt. Z kolei ciepła tonacja ma znacznie jaśniejszy kolor, przede wszystkim mowa tu o wszelkich barwach brązu oraz brązu wpadającego w kolor pomarańczowy.
Makijaż dla kobiety czarnoskórej
Podczas wykonywania codziennego makijażu, powinnyśmy pamiętać o tym, aby podkład lub fluid, którego używamy miał jak najbardziej lekką konsystencję. Starajmy się unikać gęstych, tłustych produktów, które niepotrzebnie stworzą na naszej twarzy nienaturalny kolor "grubej maski". Najlepiej jeżeli sięgniemy po delikatne podkłady o konsystencji żelu.  

Ważne jest również to, aby podczas make-upu kierować się sprawdzoną zasadą: im bardziej ciemny kolor skóry posiadamy, tym mniej powinnyśmy stosować pudrów. Nie można również używać pudrów, które posiadają jaśniejszy odcień, niż koloryt skóry twarzy. Możemy wtedy sprawić, że nasza skóra przybierze popielaty odcień.

Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanek róży: możecie śmiało stosować go podczas wykonywania codziennego makijażu. Co więcej, mocne i nasycone odcienie różu nadadzą wyrazistości twarzy. Kobiety czarnoskóre powinny również chętnie sięgać po cienie do powiek w odcieniach złota. Dobre efekty daje położenie na oczy brokatu w tym kolorze.

Nie należy bać się mocnych kolorów. Znakomicie podkreślą one waszą urodę. A oto przecież chodzi w sztuce makijażu!Tekst: Emilia Czaczkowska
Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Redakcja , Czwartek 19.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Audrey
Słyszałam, że w Sephorze i Dauglasie mają specjalne dla czarnoskórych:)
Dodano: 2011-06-09 07:16:06 Zgłoś nadużycie
LadyHolly
zawsze się zastanawiałam gdzie czarnoskóre kobiety, mieszkające w Polsce kupują podkłady
Dodano: 2011-06-06 19:47:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×