Makijaż dla okularnicy

Nosisz okulary, jednak nie lubisz wychodzić z domu bez makijażu? W naszym poradniku znajdziesz podstawowe zasady, w jaki sposób wykonywać codzienny makijaż dostosowany do Twoich potrzeb.

Makijaż dla okularnicy

Dobrze dopasowane oprawki okularów mogą same w sobie być ozdobą twarzy. Jednak doskonale Cię zrozumiemy, jeżeli oprócz nich chciałabyś mieć również położony makijaż.

Zasady makijażu dla osób ze szkłami minusowymi oraz plusowymi różnią się. Ważne jest, aby starać się jak najściślej przestrzegać odpowiednich dla siebie zaleceń.
Makijaż dla okularnicy
Jeżeli nosisz minusy, musisz stosować triki, które optycznie powiększą twoje oczy. Do codziennego make-upu używaj jasnych, pastelowych kolorów cieni. Uważaj również, aby nie przesadzić z grubością kredki, najlepiej aby była jak najcieńsza i zaczynała się dopiero od połowy oka. Wskazane jest również wytuszowanie rzęs pogrubiającą mascarą.

Z kolei dalekowidze (czyli osoby noszące plusy) muszą zwracać szczególną uwagę na to, aby nieświadomie nie powiększyć sobie oczu. Okulary plusowe i tak już optycznie powiększają oczy. Do wykonania makijażu używaj matowych oraz subtelnych kolorów.

Pamiętaj również o tym, aby zawsze wykonturować oczy. Rzęsy pomaluj delikatnym tuszem do rzęs. Staraj się wystrzegać mascary która pogrubia i wydłuża rzęsy, ponieważ po założeniu okularów, efekt końcowy makijażu może wyglądać nienaturalnie.

Prawidłowo wykonany makijaż może stać się Twoją najlepszą, codzienną wizytówką. Dlatego też tak ważne jest, abyś poznała zasady, dedykowane osobom noszącym okulary, i co ważniejsze - jak najszybciej się do nich dostosowała. Perfekcyjny makijaż plus dobrze dobrane, stylowe oprawki mogą być więcej warte, niż najwspanialsza biżuteria!

Krótki poradnik doboru oprawek:

1. Twarz owalna: do tego typu twarzy pasują oprawki okrągłe oraz kanciaste.

2. Twarz prostokątna: najlepsze dla Ciebie będą oprawki o zaokrąglonych kształtach, które będą miały za zadanie skrócić optycznie Twoją twarz.

3. Twarz kwadratowa: wybieraj takie oprawki, które wydłużą Twoją twarz.

4. Twarz okrągła: staraj się akcentować górną część oprawek okularów.Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Kanarkowy makijaż

Makijaż w stylu Haliny Mlynkovej

Makijaż w stylu Moniki BrodkiDodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 03.01.2012 (aktualizacja: 2012-02-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
migotka
ja noszę okulary do pracy przy komputerze:D
Dodano: 2012-01-03 10:24:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×