Makijaż do pracy - jak go wykonać?

Często zastanawiamy się, jak powinien wyglądać makijaż do pracy. Zobaczcie, jak go wykonać!

Makijaż do pracy - jak go wykonać?

Makijaż do pracy - jak go wykonać?


Makijaż jest niezwykle ważnym elementem naszego looku. Kiedy wykonujemy go przy okazji wyjścia ze znajomymi, wtedy nie sprawia on nam takiego problemu, ponieważ możemy z nim eksperymentować, wyrazić w nim swoją osobowość. Kiedy mowa już o makijażu do pracy, to wcale nie jest tak łatwo. Myśl o tym spędza nam sen z powiek szczególnie kiedy rozpoczynamy pracę w nowym miejscu, lub stanowisku.

Najbardziej uniwersalnym makijażem biznesowym jest ten, który jest naturalny. Według mnie warto postawić na cerę, która będzie idealnie ujednolicona. Musimy postawić na podkład, który będzie idealnie dostosowany do potrzeb skóry, a do tego nie będzie ważył się w ciągu dnia. Bardzo dobrze jest mieć ze sobą bibułki matujące. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, jest odpowiednie rozświetlenie twarzy. Przyda się więc rozświetlacz - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Smelcerz, makijażystka Sephora.

Rozświetlacz jest jednym z kluczowych kosmetyków, których nie powinno zabraknąć w makijażu do pracy, lecz do rozświetlenia twarzy nie możemy używać tylko jego. W tej roli doskonale sprawdzi się także perłowy cień do powiek. Nie zapominajmy także o kościach policzkowych, które skutecznie możemy podkreślić za pomocą bronzera i różu.

Makijaż do pracy - jak go wykonać?

Makijaż do pracy - jak go wykonać?


Polecam używanie do wewnętrznego kącika oka kredki. Moim ostatnim odkryciem jest kredka w kolorze cielistym, która świetnie rozjaśnia spojrzenie. Nawet jeżeli mamy tylko kilka godzin snu za sobą, to możemy mieć gwarancję promiennego wyglądu. Kolejną rzeczą jest tusz do rzęs. Pomalowanie rzęs zawsze dodaje nam świeżości i pominięcie tego elementu może być niezbyt korzystne zarówno na początku dnia, jak i wieczorem. Jeżeli chodzi o cienie, to warto jest bazować na neutralnych kolorach - dodaje Małgorzata Smelcerz.

Uzupełnieniem makijażu powinny być delikatnie podkreślone usta.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat makijażu do pracy, zapraszamy do zobaczenia materiału:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock


Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 23.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja stosuję CC do pracy (nie lubię mieć tapety) najlepiej u mnie sprawdza się to od Bella, trwała kredka do oczu (np. lancome) delikatny tusz (też bell) i wazelinkę flosleka na usta.
Dodano: 2014-07-03 21:12:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×