Makijaż, który postarza, czyli zobacz czego nie robić

Trwa kult młodości i na pewno żadna z nas nie chce wyglądać na więcej lat niż ma w rzeczywistości, ale bardzo łatwo się skrzywdzić za pomocą makijażu. Zobaczcie zatem czego warto unikać.

Makijaż, który postarza, czyli zobacz czego nie robić

Makijaż, który postarza, czyli zobacz czego nie robić


W makijażu również królują trendy, które większość z nas uważnie śledzi, lecz nie można na ślepo w nie brnąć, ponieważ czasem zamiast widowiskowej piękności, ten element może nas przeobrazić w babcię.

Zaczynając od początku, skutecznie doda nam lat stosowanie nieodpowiedniego podkładu. Mając szarą twarz i stosując fluid matujący, nasza twarz zamienia się w maskę, uwydatniającą każdą zmianę w jej strukturze. Idealnie sprawdzi się podkład rozświetlający, który rozpromieni cerę.

Postarzy nas też duża ilość sypkiego pudru. Jeżeli stosujemy puder kolorowy, ten doskonale podkreśla zmarszczki i zagłębienia na twarzy. Najlepiej sprawdza się uniwersalny puder transparentny, który powinnyśmy aplikować za pomocą dużego pędzla, dzięki czemu na naszej twarzy pozostanie delikatna, pudrowa mgiełka, a nie osypujący się tynk - mówiąc kolokwialnie.
Podobny efekt uzyskamy przy zastosowaniu zbyt dużej ilości pudru rozświetlającego, który zbiera się w załamaniach skóry, przez co jeszcze bardziej uwydatnia zmarszczki. Aby cieszyć się młodzieńczą skórą, warto ją po prostu nawilżać spryskując wodą termalną, czy mgiełką nawilżającą, a także poprzez zastosowanie odpowiednich kremów do porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy.

Makijaż, który postarza, czyli zobacz czego unikać

Makijaż, który postarza, czyli zobacz czego nie robić


Po zadbaniu o cerę warto zwrócić uwagę na makijaż oczu. Brokat, błysk, to trendy w cieniach do powiek, po które chętnie sięgamy zwłaszcza przy wieczornych wyjściach, lecz nie jest to dobry wybór zwłaszcza w momencie, kiedy pojawiają się u nas zmarszczki mimiczne. Ten rodzaj kosmetyków łatwo zbiera się w załamaniach powiek i osypuje, a więc nietrudno o ich rozmazanie. Dobrym rozwiązaniem będzie pokrycie brokatowym cieniem tylko części powieki, albo wybranie po prostu matowego cienia, którym również możemy wykonać ciekawe efekty. Patrząc na okolice oczu, od razu rzucają się także zbyt mocno podkreślone brwi, dodające lat i look'u niczym czarownica, dlatego też warto sięgnąć raczej po cienie, którymi wykonamy delikatny makijaż brwi, aniżeli po kredkę, z którą bardzo łatwo przesadzić.

Na koniec usta. Wiele pań uwielbia ciemne kolory szminek, lecz należy pamiętać, że zbyt ciemny, matowy odcień choć obecnie modny, mocno nas postarzy, a ponadto podkreśli żółć zębów.

Porady makijażystek gwiazd znajdziecie TUTAJ

Zobacz też galerię makijaży gwiazd:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 13.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×