Makijaż permanentny - czy warto?

Każda z nas marzy o tym, by do pracy wstawać później, nie męczyć się makijażem. Co więcej, która nie chciałaby się budzić rano w pełnym makijażu jak gwiazdy w filmach? Nasze prośby jednak zostały wysłuchane, a to dzięki makijażowi permanentnemu. Jest on wygodny i trwały. Jednak co powinnyśmy wiedzieć, zanim się na niego zdecydujemy.

Makijaż permanentny, czy warto?

Makijaż permanentny - czy warto?


Makijaż permanentny jest pewnego rodzaju tatuażem. Nie jest on jednak wykonywany barwnikami chemicznymi, jak w przypadku prawdziwych tatuaży, lecz ziołowymi. Także głębokość wprowadzania barwników się różni. Makijaż permanentny jest wykonywany płycej niż zwykły tatuaż (najwyżej do 3 warstwy naskórka).

Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać osoby z nowotworami, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży, karmiące piersią czy osoby wrażliwe na ból. Z takiego makijażu muszą zrezygnować także osoby z aktywną opryszczką lub innymi infekcjami, do czasu wyzdrowienia.

Takim makijażem możemy poprawić defekty urody. Wyregulować kontury, zatuszować przebarwienia, czy zniwelować asymetrię. Zabieg ten jednak jest bolesny. Każde miejsce jednak jest wcześniej znieczulany.

Zabieg wykonania makijażu permanentnego jest drogi, nie należy wybierać miejsc, w których wykonuje się go po obniżonych cenach, gdyż może to świadczyć o jakości barwników i sprzętu. Zabieg ten powinno się wykonywać u specjalistów z certyfikatem w renomowanym gabinecie, w którym panują sterylne warunki. Wykonanie takiego makijażu kosztuje w zależności od tego, co chcemy sobie "pomalować" w granicach 350-1100 zł.

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Makijaż w stylu Honoraty Skarbek

Sposób na promienną cerę

Romantyczność według Jessici Biel


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Środa 08.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
debora99999999
Zdecydowanie cena świadczy o jakości barwnika. Kiedyś zrobiłam sobie brwi w jakimś podrzędnym salonie, bo nie sądziłam, że będzie różnica i nieźle się na tym przejechałam. Od tej pory chodzę do Kliniki Urody do pani Agnieszki, bo jej makijaż trzyma mi się 3-4 lata :)
Dodano: 2017-01-11 11:48:22 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Długo zastanawiałam się nad zrobieniem makijażu permanentnego i po długich przemyśleniach wykonałam go u Pani Żanety Żywiałkowskiej w Olsztynie http://www.kosmetyka-estetyczna.pl/. Mam teraz piękne i w końcu widoczne brwi, wykonane nowoczesną metodą. Nigdy nie wyglądały lepiej, a co najważniejsze sam zabieg nie był bolesny. Już planuję kreski na powiekach, a może nawet pokuszę się o poprawienie lekko asymetrycznych ust:)
Dodano: 2015-04-29 11:11:10 Zgłoś nadużycie
Viktoria 1989
Moim zdanie jak najbardziej warto zrobić sobie makijaż permanentny, pod warunkiem że trafi się w dobre ręce. Ja niestety nie miałam takiego szczęścia za pierwszym razem i efekt końcowy tzn brwi i kreski na powiekach wyglądały strasznie. Bardzo długo szukałam osoby, która by mi to doprowadziła do porządku i udało się. W Extravaganza Wy-SPA Urody zdecydowałam się na zabieg laserowy i bezboleśnie wróciłam do stanu sprzed tego przeklętego permanentnego.
Dodano: 2014-11-13 17:45:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×