Makijaż podrażnionej skóry

Zastanawiacie się nad makijażem podrażnionej skóry np. po depilacji wąsika? Zobaczcie porady naszego eksperta!

Makijaż podrażnionej skóry

Makijaż podrażnionej skóry


Przy skórze podrażnionej np. po depilacji ważne jest przed makijażem zastosowanie preparatu łagodzącego z wyciągiem z lnu lub bławatka, tak aby zaistniałe zaczerwienienie stało się mniej widoczne, a ewentualne podrażnienia wyciszone. Nakładany makijaż powinien być w tych miejscach bardzo delikatny.

Proponowanymi kosmetykami są takie, które mają w swojej domieszce pigmenty zielone, mogą to być korektory, eliminatory zaczerwienień oraz bazy o takim zabarwieniu. W miejscach podrażnionych raczej nie polecam nakładać nowych kosmetyków, zwłaszcza tych które zawierają alkohol, silne komponenty zapachowe oraz wysuszające.

Makijaż podrażnionej skóry

Makijaż podrażnionej skóry


W makijażu lepiej postawić na subtelne korygowanie, łagodzenie i nawilżanie, aby podrażniona skóra jak najszybciej wróciła do normy. Natomiast jeżeli oprócz podrażnienia występuje sucha pokrywa, rezygnujemy z mocnego korygowania, pozwalając zregenerować się naskórkowi.


Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Aleksandra Jaśkowiec

Product Trainer

GOSH COSMETICS i LUMENE FINLAND
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 18.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
oczywiście milion kobiet nie snobka ;//
Dodano: 2014-03-31 15:30:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
dobrze snobka radzi, zielone odcienie lub kremy cc to dobra rzecz na podrażnioną skórę. sama często mam takie problemy ze względu na cerę naczynkową, radzę sobie właśnie tak: mam cc z bella, bardzo dobrze ratuje odcień i zielony korektor z flosleka (do cery naczynkowej). Miałam zielone cc l'oreala ale było bardzo słabe ;/
Dodano: 2014-03-31 15:29:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×