Makijaż uwydatnionych oczu

Mocno uwydatnione oczy to nie zawsze nasz walor. Zatem jaki makijaż stosować? Podpowiadamy!

Makijaż uwydatnionych oczu

Makijaż uwydatnionych oczu


Duże, okrągłe oczy nie zawsze mogą być atutem, zwłaszcza jeżeli oznaczają po prostu oczy z dużą wypukłą powieką ruchomą tzw. wyłupiaste. W takim wypadku makijaż oka nie powinien, więc podkreślać jego kształtu, ale łagodzić rysy.

Oczy tego typu mają tę zaletę, że można wyraziście obrysowywać je ciemną kreską, bez obaw, że zmniejszy to, czy przytłoczy oko. Taki sposób malowania powiek jest wręcz wskazany dla mocno wypukłych oczu, ponieważ przywraca ich układowi i całej twarzy odpowiednie proporcje. Należy zawsze pamiętać, że tego typu zabieg jest zastrzeżony tylko dla dużych oczu, gdyż taki makijaż pomniejsza i „zamyka” oko.

Makijaż uwydatnionych oczu

Makijaż uwydatnionych oczu


Jeżeli jesteś posiadaczką zbyt wypukłych oczu stanowczo powinnaś unikać perłowych, świetlistych cieni. Zwykle takie powieki mają dużą powierzchnię, unikaj więc jasnych i opalizujących cieni, ponieważ jeszcze bardziej optycznie powiększysz powieki. Na całą powiekę ruchomą aplikujemy kolor ciemniejszy, wychodząc delikatnie poza fałdę powieki w kierunku do góry i łagodnie na zewnątrz. Zaleca się natomiast stosowanie ciemnych cieni matowych o stonowanej kolorystyce, jak np. brązy i szarości, które świetnie nadają się do wizerunku zarówno dziennego, jak i wieczorowego.

Nakładając cienie, nie podkreślaj krągłości powieki, staraj się natomiast nadać oczom bardziej prostokątny lub koci kształt. Używając ciemnego cienia - nałóż go od linii rzęs do załamania powieki; możesz go w tym kierunku stopniowo rozjaśniać. Przy oczach dużych i wypukłych wskazane jest wykonać kreskę eyelinerem tuż nad linią rzęs, ale staramy się nie zaznaczać konturu całego oka, a jedynie akcentując jego zewnętrzną krawędź.

Róże dla cery naczynkowej

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN


Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 12.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×