Makijaż w stylu Audrey Hepburn

Ten rodzaj makijażu nie wychodzi z mody. Sprawdźcie, jak go wykonać krok po kroku.

Makijaż w stylu Audrey Hepburn


Audrey Hepbourn i Marilyn Monroe to niekwestionowane ikony kina i oczywiście piękna. Makijaże z filmów, w których grały przeszły do historii, stały się ponadczasowe i szczególnie teraz, kiedy to tak chętnie sięgamy po trendy z dawnych lat, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jednym z nich jest makijaż Audrey Hepburn z filmu "Zabawna buzia", którego wykonanie doskonale przedstawiła Lisa Eldridge. 

Tak naprawdę nie potrzebujemy zbyt wielu kosmetyków. Na pewno musimy mieć podkład, korektor pod oczy, puder, jasny, beżowy cień do powiek i trochę ciemniejszy aby nim zaznaczyć linię powieki, konturówkę do ust, szminkę, eyeliner, tusz do rzęs, kredkę lub cienie do brwi i róż do policzków. Bazę pod cienie do powiek możemy zastąpić podkładem. 

Wykonanie tego makijażu, jak zawsze rozpoczynamy od ujednolicenia cery, czyli nałożenia podkładu, następnie korektora pod oczy i pudru. Potem przechodzi się do makijażu oczu, który rozpoczynamy od nałożenia bazy, a potem jasnego cienia bazowego i kolejno ciemniejszego w załamaniu powiek. Następnym etapem jest narysowanie czarnej kreski. Jeżeli do oka nie pasuje linia, którą stosowała Audrey, można ją lekko zmodyfikować. Potem trzeba pomalować rzęsy. Paniom, które nie lubią sztucznych rzęs wystarczy ich podkreślenie za pomocą tuszu, ale te które chcą być naprawdę podobne do gwiazdy kina, powinny zainwestować w te elementy.
Audrey charakteryzowała się także wyrazistymi brwiami, ale te też nie każdej z nas pasują, więc czasem lepiej tylko delikatnie podkreślić ich linie. 

Na koniec pozostaje pomalowanie ust - najpierw kredką, a potem szminką - długotrwały efekt gwarantowany. Nie można zapomnieć także o delikatnym podkreśleniu kości policzkowych i gotowe! 

Wzorujecie się na makijażu Audrey Hepburn?Sprawdźcie, jak krok po kroku wykonać ten ponadczasowy makijaż w stylu gwiazdy
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ YouTube
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Sobota 10.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×