Manikiur na czasie

Sądzisz, że malowanie paznokci musi być żmudne i czasochłonne? Nic podobnego! Jeśli do zrobienia manikiuru wykorzystasz najnowsze akcesoria, pielęgnacja i zdobienie paznokci staną się twoją ulubioną rozrywką. Szybko nabierzesz wprawy i unikniesz niepotrzebnych błędów.

Manikiur na czasie

1. Poręczny zmywacz
Pewnie to znasz: płatek przykleja się do paznokcia, a buteleczka ze zmywaczem się przewraca! Aby tego uniknąć, kup nasączane chusteczki lub płatki do zmywania emalii (od 15 do 25 zł). Używając ich, nie musisz się bać ciemnych lakierów. Dokładnie je zmywają. Wystarczy, że przyłożysz wilgotny płatek (lub chusteczkę) do paznokcia i odczekasz kilka sekund, a emalia zostanie usunięta.

2. Superpilnik

Okazuje się, że wciąż jeszcze najczęściej kupujemy metalowe pilniki do paznokci. To błąd, bo modelowane nimi płytki się rozwarstwiają. By nie kruszyć i nie rozdwajać paznokci, zaopatrz się w szklany lub mineralny pilniczek (od 10 do 30 zł). Wygładzi on krawędzie paznokcia, "zamknie" jego brzegi i zabezpieczy przed uszkodzeniami. Na zawsze zapomnisz
o łamliwych paznokciach!

3. Pisak do skórek
Jeśli masz delikatne skórki, flamaster do ich zmiękczania i usuwania na pewno przypadnie ci do gustu (od 10 do 40 zł). Jest łatwy w użyciu. Zastępuje nieporęczne odżywki w buteleczkach z pędzelkiem. Smarujesz skórki pisakiem, a po pięciu minutach usuwasz je płatkiem kosmetycznym. Niektóre flamastry zawierają np. peelingujące granulki wygładzające skórki wokół paznokci.

4. Zamiast cążków
Przez długi czas wycinałaś skórki cążkami i, niestety, stały się grubsze. Wtedy sam pisak nie wystarczy. Użyj go do ich zmiękczenia. Następnie zastosuj sprytny przyrząd, który pomoże ci się pozbyć pogrubionych skórek (od 2 do 5 zł). Ma on dwie końcówki. Jedna, nazywana radełkiem, służy do odpychania, druga zaś – do usuwania skórek. Gumowe radełko jest całkowicie bezpieczne. Nie niszczy płytki paznokciowej. A widełki to alternatywa dla cążków, które tak często ranią wrażliwy naskórek.

5. Do dłoni i skórek
Podczas manikiuru nie zapominaj o pielęgnacji dłoni. Po usunięciu skórek wykonaj peeling. W ten sposób złuszczysz zrogowaciały naskórek. Dzięki niemu skóra dłoni będzie wyglądała młodziej. Nie zapomnij też o innych zabiegach. Kiedy skończysz malować lub polerować paznokcie, wklep w nie krem lub serum do rąk. Możesz do tego użyć np. saszetki 2 w 1 (od 5 do 10 zł).


Dodał(a): Redakcja , Poniedziałek 16.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
szyszka094
Wykorzystam na 100% :)
Dodano: 2011-07-02 19:59:33 Zgłoś nadużycie
szyszka094
Wykorzystam na 100% :)
Dodano: 2011-07-02 19:59:28 Zgłoś nadużycie
szyszka094
Wykorzystam na 100% :)
Dodano: 2011-07-02 19:59:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×