Masaż bańką chińską

Która z nas nie marzy o pięknej, gładkiej, pozbawionej cellulitu skórze na udach i pośladkach? Metod na uzyskanie wyśnionego efektu jest wiele. Przedstawiamy metodę, która szturmem zdobyła serca kobiet. Poznaj masaż bańką chińską!

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Problem cellulitu na udach i pośladkach to zmora wielu kobiet. Ten mało estetyczny defekt na naszej skórze można pokonać, a już na pewno w zdecydowanym stopniu zmniejszyć jego widoczność.
Masaż bańką chińską to genialna metoda, która doskonale relaksuje i uspokaja. Zaleca się ją osobom przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia, po intensywnych, wyczerpujących ćwiczeniach fizycznych. Pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, w wyniku czego nasz organizm pozbywa się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. W wyniku przyśpieszonej przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej, ma więc nieocenione zastosowanie w kuracji antycellulitowej.

Jak to działa?

Masaż polega na zasysaniu fragmentu skóry i wykonywaniu podłużnych bądź kolistych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Nigdy nie robi się tego na sucho, uprzednio ciało smaruje się oliwką. Jako że bańka podczas zabiegu wysysa oliwkę, naoliwienie ciała powtarza się kilkakrotnie.


Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską


Masaż bańką chińską trwa minimum 30 minut. Niektóre salony urody oferują nawet godzinne masaże. Wykonuje się go w seriach, 10 - 12 zabiegów z około trzydniową przerwą pomiędzy każdym następnym. Po terapii na ciele mogą pojawiać się siniaki, które wchłaniają się w ciągu kilku dni i absolutnie nie są żadnym przeciwwskazaniem do wykonywania kolejnych zabiegów.

Jak w większości zabiegów wykonywanych na ciało, tak i tu istnieją pewne przeciwwskazania co do korzystania z tego rodzaju masażu. Kto zatem nie powinien się jemu poddawać?

- osoby z zaburzoną krzepliwością krwi,
- osoby mające stany zapalne skóry,
- osoby posiadające obrzęki niewiadomego pochodzenia,
- osoby z podwyższoną temperaturą ciała,
- osoby mające żylaki, pękające naczynka,
- osoby chorujące na wszelkiego rodzaju nowotwory


Zabieg bańką chińską możesz z powodzeniem zrobić sama w domu. Gumowe bańki bez problemu nabędziesz np. w aptece. Ich koszt waha się w granicach 20 - 30 złotych.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Poniedziałek 21.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×