Masaż twarzy - jak go wykonać?

Wszystkim nam się marzy relaksujący masaż twarzy, ale często zwyczajnie nie mamy czasu aby pójść do kosmetyczki i wykonać go profesjonalnie. Zobacz, jak zrobić masaż w domu.

główne.jpgNastrój i zgraj zmysły

Podstawą jest dobre przygotowanie. Do nauki najlepiej znaleźć sobie drugą osobę, wtedy będziecie mogli robić masaże na zmianę.


Potrzebujesz: ręcznik, opaskę na włosy (najlepiej materiałową, żeby stanowiła ochronę dla twoich włosów przed pobrudzeniem). Bardzo ważnym produktem jest olejek do masażu, który można zastąpić oliwką dla dzieci. Tak przygotowana, zorganizuj sobie 30 minut wolnego czasu, ponieważ tak długo będzie trwał masaż. Pomocna będzie również muzyka relaksacyjna w tle. Pamiętaj, wszystkie ruchy wykonuj płynnie i nie odrywaj rąk od ciała. Każdy ruch wykonaj przynajmniej trzy razy.

Zaczynamy:

1. Zacznij od głaskania klatki piersiowej okrężnymi, płynnymi ruchami. Staraj się wykonywać te ruchy w kształcie ósemek, po czym przechodzisz na partie szyjne. Zacznij prawą ręką, zamiennie z lewą przesuwaj od dołu szyi w górę (kierunek jest bardzo ważny, ponieważ w ten sposób wygładzasz zmarszczki).

2. Delikatnym ruchem przechodzisz do podbródka, który zaczynasz głaskać również prawą ręką od lewej strony zaczynając i analogicznie lewą. Następnie ułóż rękę w kształcie łódeczki i tą samą metodą delikatnie podszczypuj podbródek.

3. Kolejna część to usta. Połóż kciuki: jeden nad ustami, a drugi pod nimi. Wykonuj okrężne ruchy kciukami, aby te spotykały się w połowie ust pod nosem (w rynience podnosowej) i na brodzie.

4. Przejdź do masowania nosa. Masuj całą dłonią grzbiet nosa ruchami od dołu ku górze nosa. Po czym przejdź do ósemek na  płatkach nosowych.

5. Zwróć szczególną uwagę na masowanie okolic oczu. Zacznij od głaskania jedną ręką w kształcie ósemek, po czym dołącz drugą rękę i zaczynając od przestrzeni pomiędzy oczami zacznij masować płynnymi ruchami w kształcie kółek.

6. Brwi również nie mogą pozostać bez masażu. Oburącz masuj maleńkimi kółeczkami miejsce brwi od wewnętrznej strony. Po zakończeniu, palcami wskazującymi przyciśnij delikatnie, kilkakrotnie miejsce tuż pod brwiami.

7. Przejdź do czoła. Zamiennie obiema rękami głaskaj czoło od strony jednego ucha do drugiego, po czym wprowadź pionowe ósemki (ten ruch wygładzi zmarszczki).

8. Na zakończenie masażu połóż obie dłonie najpierw na brodzie i czole jednocześnie, później na obu policzkach. Doskonałym zakończeniem zabiegu jest masowanie płatków usznych. Złap płatek kciukiem i palcem wskazującym. Wykonuj ruchy przypominające malutkie kółeczka.

Pomocny będzie również filmik instruktażowy:Po zakończonym masażu warto poleżeć jeszcze kilka minut, bo jak wstaniesz za wcześnie możesz dostać zawrotów głowy.

Udanego relaksu!

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ShutterstockDodał(a): Justyna Nowosielecka , Poniedziałek 15.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
This survey gathers the views and opinions that the client has about the service provided by the aforementioned https://mysurveyguide.club/dgcustomerfirst/ company.
Dodano: 2018-08-04 06:59:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przydałby się taki masaż !!! Poproszę mojego przyszłego męża - instrukcje są kompletne więc sądzę, że będzie to łatwe w przyswojeniu przez faceta :D aczkolwiek różnie bywa, a co niech wie co znaczy mieć żonę ;) a na migrenę nie ma lepszego lekarstwa :p
Dodano: 2014-09-17 14:44:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×