Maseczka z gałki muszkatołowej

Gałka muszkatołowa kojarzy Wam się tylko z przyjemnym, korzennym zapachem? Zwróćcie uwagę także na jej właściwości pielęgnacyjne! Przedstawiamy Wam przepis na maseczkę z gałką muszkatołową.

Maseczka z gałki muszkatołowej

Maseczka z gałki muszkatołowej


Gałka muszkatołowa charakteryzuje się przyjemnym, korzennym zapachem i gorzkawym smakiem. Swoje największe zastosowanie zyskała w kuchni, gdzie dodawana jest zarówno do deserów, pierników, grzańców, jak też do pasztetów, sosów, szpinaku, flaków, mięs mielonych i wielu innych. Warto jednak mieć na uwadze, że zbyt duża ilość gałki powoduje gorzki smak potrawy.

Okazuje się, że bogactwo olejków eterycznych, jak również jej właściwości antyoksydacyjne sprawiają, że jest też doskonałym produktem pielęgnacyjnym. Jednym ze sposobów jej wykorzystania do pielęgnacji skóry jest przyrządzenie maseczki, którą spokojnie możemy wykonać w domowym zaciszu.

Maseczka z dodatkiem gałki muszkatołowej

Składniki: łyżeczka gałki muszkatołowej, łyżeczka cynamonu, 2 łyżeczki płynnego miodu

Przygotowanie: Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, nałożyć na twarz i trzymać ok. 30 minut, po czym zmyć letnią wodą.

Stosując tę maseczkę nie musimy bać się pieczenia, jak w przypadku maseczki z samego cynamonu, gdyż łagodzi ją dodatek miodu, a efekty są oszałamiające - działa przeciwzapalnie, redukuje zaczerwienienia oraz odżywia skórę. Na dodatek piękny, korzenny zapach wpływa na nas relaksująco.

Źrodło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 25.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×