Maseczki na wypadające włosy

Jakie maseczki lub zabiegi do włosów są wskazane dla osób, które borykają się z problemem wypadających włosów radzi Olga Sobocińska, Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce.

maseczki.jpg

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym, charakterystycznym dla rasy białej, za co odpowiedzialny jest testosteron. Nic więc strasznego się nie dzieje, jeśli stracimy kilka, a nawet kilkadziesiąt włosów w ciągu dnia. Taki ich los.  Jeśli ilość wypadających włosów nas niepokoi, najpierw musimy zdiagnozować przyczynę ich wypadania. Dziś skupimy się na zapobieganiu wypadaniu włosów, które spowodowane jest łamaniem się włosów. Opowiem także o bardziej poważnych przyczynach wypadania włosów.

Jeśli zauważyliście, że na poduszce, w łazience, na ubraniach znajduje się dużo więcej włosów niż zwykle, dobrze się im przyjrzyjcie. Jeśli pojedynczy włos nie ma cebulki, to znaczy, że się połamał, pokruszył, że jego łodyga jest bardzo osłabiona. Musimy wówczas skupić się na zewnętrznej ochronie i regeneracji łodygi włosa. Idziemy więc do naszego ulubionego fryzjera i kupujemy dobry produkt odbudowujący włosy. Najważniejsze, by wzmacniał łodygę włosa, by "wprowadził" w nią te substancje, które zostały usunięte poprzez farbowanie, rozjaśnianie czy uszkodzenia mechaniczne. Na rynku jest wiele profesjonalnych, doskonałych produktów, ale najlepiej zaufać swojemu ulubionemu styliście. Zwróćmy też uwagę, czy używa on tego samo, co poleca. Ja polecam produkty na bazie nieocenionego aloesu oraz składników, które naturalnie znajdują się we włosach (np. kwas 18 MEA).

Inną przyczyną wypadania włosów mogą być uwarunkowania genetyczne, choroby lub zażywane leki. Wówczas warto wzmacniać je od zewnątrz produktami wzmacniającymi łodygę włosa, ale także skupić się na odżywieniu cebulki włosów – wówczas przydatne mogą być wszelkie produkty do wmasowywania w skórę głowy, zawierające substancje odżywcze.

Jak zwykle jestem przeciwna szukaniu rozwiązania na problemy na półkach sklepowych w marketach. Jak zawsze zachęcam do odwiedzania swojego salonu fryzjerskiego w poszukiwaniu rozwiązania na problem łamiących się włosów.Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl: Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w PolscePrzeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 02.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
malami01
Wypadające włosy to problem bardzo wielu kobiet. Można mu jednak najczęściej zaradzić bardzo prostymi i sprawdzonymi metodami naturalnymi. Trzeba na początku zweryfikować swój tryb życia i używane kosmetyki. Warto się również przyjrzeć jaki stosujemy zabiegi i w jaki sposób pielęgnujemy włosy na co dzień.
Dodano: 2014-12-31 10:39:51 Zgłoś nadużycie
ola.jachym.5
"Jak zwykle jestem przeciwna szukaniu rozwiązania na problemy na półkach sklepowych w marketach. Jak zawsze zachęcam do odwiedzania swojego salonu fryzjerskiego w poszukiwaniu rozwiązania na problem łamiących się włosów".

A ja zachęcam do odwiedzenia apteki !!!
Dodano: 2012-11-27 14:28:28 Zgłoś nadużycie
Laura
Na wypadające włosy Biovax Med - szampon oraz żel stymulujący odrastanie włosów do wmasowywania w skórę głowy. Po mniej więcej miesiącu wypadanie włosów u mnie zostało powstrzymane.
Dodano: 2012-04-12 21:41:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×