Maseczki z dyni

Sezon na dynie w pełni! Nie ograniczajcie się do wykorzystania ich jedynie w kuchni. Zobaczcie, jak łatwo wykonać z nich maseczki, które doskonale wpłyną na skórę.

Maseczki z dyni

Maseczki z dyni


Na wszelkiego rodzaju targach króluje dynia! To warzywo nie tylko dobrze smakuje, ale również doskonale działa na naszą skórę. Zobaczcie, jak łatwo możecie z niej zrobić maseczkę.

Maseczka wygładzająca

Potrzebujesz 4 łyżek zblenderowanego miąższu dyni, żółtko i łyżeczkę oleju, które mieszasz i nakładasz na 20 minut na twarz i szyję - warto się położyć, aby maseczka się nie odklejała - po czym zmywasz ją letnią wodą. W efekcie skóra będzie odżywiona, bardziej elastyczna i pełna blasku.

Maseczka oczyszczająca

Zgromadź rozgnieciony miąższ dyni, jajko, łyżkę oliwy, łyżkę miodu, 2 łyżki octu jabłkowego i wszystko dokładnie wymieszaj. Gotową maseczkę nałóż na ok. 20 minut na twarz, po czym zmyj letnią wodą. W efekcie skóra będzie oczyszczona, a twarz wyraźnie odmłodnieje.

Maseczka poprawiająca kolor skóry

Będziesz potrzebowała kawałków dyni oraz białko jaja. Nagrzej piekarnik i wstaw do niego dynię, po czym zapiekaj przez ok. 40 min. Kiedy dynia będzie jeszcze ciepła rozgnieć ją widelcem do uzyskania papki i odstaw do wystygnięcia. Zimną papkę zmieszaj z białkiem i nałóż na twarz na ok. 20 minut po czym zmyj wodą.

Maseczka odżywiająca skórę


Potrzebujesz rozgniecionego miąższu z dyni, 2 łyżeczek soku z cytryny, łyżeczki oleju z pestek dyni i szczypty cynamonu. Wszystkie składniki wrzucasz do blendera, chwilę miksujesz i gotową papkę nakładasz na twarz na ok. 15 min. po czym zmywasz ciepłą wodą.

Prawda, że proste?

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 07.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×