Maseczki z kawą

Wiele z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka czarnej kawy. Okazuje się, że powinnyśmy na nią zwrócić uwagę także ze względu na jej walory pielęgnacyjne.

Maseczki z kawą

Maseczki z kawąKawa posiada wiele cennych właściwości. Nie ograniczajmy się więc tylko do jej spożywania. Warto wykorzystać chociażby jej wartości ujędrniające.

Przedstawiamy Wam domowe sposoby na przygotowanie maseczek z dodatkiem kawy.

Najprostszym sposobem na przyrządzenie maseczki jest po prostu zalanie ok. 2 łyżeczek kawy wrzątkiem, spożytkowanie napoju, zaś pozostałe fusy możemy nałożyć na twarz i zmyć po ok. 10 minutach.

Maseczka ujędrniająca

2 łyżki kawy, 2 łyżki kakao, śmietanka 12%.
Kawę i kakao mieszamy i dodajemy śmietankę w takiej ilości, aby powstała nam papka nadająca się do nałożenia na twarz. Maseczkę pozostawiamy na ok. 15 minut, następnie spłukujemy letnią wodą.

Maseczka ujędrniająco- rozświetlająca

Fusy z kawy, żółtko.
Żółtko należy zmieszać z przestygniętymi fusami (wcześniej zaparzonymi). Powstałą maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy ok. 10 min. do momentu zaschnięcia, następnie spłukujemy ją letnią wodą.

Maseczka energetyzująca

Łyżeczka kawy mielonej, 2 łyżeczki jogurtu, łyżeczka miodu.
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą, a powstałą maseczkę nakładamy na twarzy i trzymamy ok. 10-15 minut, następnie spłukujemy wodą.

Maseczki mogą nam posłużyć również jako peeling. W tym celu po nałożeniu maseczki i odczekaniu ok. 5 minut należy zacząć delikatnie masować twarz ruchami kolistymi.


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 20.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×