Maseczki z rzeżuchy

Borykacie się z przebarwieniami i piegami, a może brakiem elastyczności skóry? Do walki z tymi przypadłościami możecie wykorzystać rzeżuchę! Zobaczcie, jak z niej zrobić skuteczne maseczki!

Maseczki z rzeżuchy

Maseczki z rzeżuchy


Przebarwienia i piegi bardzo często nękają nas zwłaszcza po wakacjach, kiedy to śmiało wystawialiśmy nasze twarze i nie tylko na działanie promieni słonecznych, co skutkowało opalenizną, ale też powstawianiem przebarwień. Zobaczcie, jak samodzielnie zrobić skuteczną maseczkę, która pomoże nam się uporać z niechcianymi zmianami.

Do jej wykonania potrzebujecie jogurtu naturalnego, 5 łyżeczek posiekanej rzeżuchy, dużego ogórka, łyżki soku z cytryny, 5 łyżek posiekanej natki pietruszki i trzech łyżek miodu wielokwiatowego.

Przygotowanie jest równie proste, jak zgromadzenie potrzebnych składników. Z jogurtem naturalnym mieszamy rzeżuchę, natkę i sok z cytryny, po czym obieramy ogórka i ścieramy na najmniejszych oczkach tarki, następnie dodajemy do wcześniej przygotowanej mieszanki. Na koniec dodajemy również miód i mieszamy do otrzymania jednolitej masy.

Przygotowaną maseczkę nakładamy na oczyszczoną twarz i trzymamy ok. 20 minut. Po upływie tego czasu zmywamy twarz za pomocą przegotowanej albo źródlanej wody. Dzięki tej maseczce twarz będzie odświeżona, a za sprawą wysokiej zawartości witaminy C również rozjaśniona.

Maseczki z rzeżuchy

Maseczki z rzeżuchy


Jeżeli zależy Wam na uelastycznieniu skóry, wystarczy, że zmieszacie 4 łyżki miodu z łyżką posiekanej rzeżuchy i odrobiną drożdży. Tak przygotowaną maseczkę nakładacie na oczyszczoną twarz na ok. 20 minut, po czym zmywacie letnią wodą.

Robiłyście już maseczki z rzeżuchy?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 25.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×