Matowa skóra w ciągu dnia

Świecąca skóra przeszkadza Wam w codziennym funkcjonowaniu, sprawia, że czujecie dyskomfort? Przedstawiamy Wam sposoby na matową skórę w ciągu dnia!

Matowa skóra w ciągu dnia

Matowa skóra w ciągu dnia


Wiele z Pań lubi efekt zdrowego błysku, ale równie wiele kobiet ma z błyszczącą i świecącą się nadmiernie cerą niemały problem. W ciągu dnia na twarzy może pojawić się tłusta, błyszcząca warstwa łoju wydzielanego przez skórę.

Problem ten dotyczy przeważnie osób, które mają cerę tłustą, lub mieszaną. Nie jest to jednak regułą. Znienawidzone przez kobiety - świecenie zwiększa się zwłaszcza wiosną i latem, kiedy robi się ciepło, co wzmaga pracę gruczołów łojowych. Tłusta cera jest również prawdziwym koszmarem i utrapieniem młodych kobiet w okresie dojrzewania.

Jeżeli chodzi o wybór kosmetyków polecam zastosować niezawodny puder transparentny matujący, który radzi sobie nawet w bardzo trudnych przypadkach. Daje efekt mocnego płaskiego matu, jest trwały i bardzo wydajny i świetnie sprawdza się przy makijażu ślubnym. Jeśli czujecie, że potrzebujecie niezawodnego produktu matującego warto go nabyć.

Aby uniknąć efektu maski w trakcie nakładania pudru, zetrzyj jego nadmiar z pędzelka na rękę i przenoś na twarz delikatnie dociskając pędzelek miejsce przy miejscu. Wtedy puder będzie mniej widoczny, ale lepiej spełni swoją funkcję, bo 'przylgnie' do skóry lub podkładu.

Bardzo pomocne są bazy matujące oraz kremy- nawilżająco - matujące, które regulują wydzielanie serum. Stosuj kremy matujące, najlepiej działające jako baza pod makijaż, zapewniające twojej skórze odpowiedni poziom nawilżenia i ochronę przed odwonieniem, walcząc jednocześnie ze wstydliwym problemem błyszczącej cery, a nie tylko go maskując.

Dobrym wynalazkiem są także bibułki matujące, których użycie natychmiast wchłania nadmiar sebum z naszej twarzy nie naruszając trwałości makijażu. Są dużo lepszym rozwiązaniem niż ciągłe nakładanie na twarz kolejnych warstw pudru, który nie dość, że zatyka pory, to powoduje efekt maski.

Wioletta.jpg


WIOLETTA WYPIJEWSKA

MISTRZYNI ŚWIATA W MAKIJAZU PROFESJONALNYM

WIZAZYSTA I SZKOLENIOWIEC FIRMY KRYOLAN
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 05.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×