Mężczyźni wolą jednak brunetki? Zobacz co odkryli naukowcy

W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że mężczyźni preferują kobiety o blond włosach. Czy to jednak prawda? Zobaczcie co mówią najnowsze badania.

brunetki vs blondynki.jpg

Z pewnością nie raz uczestniczyliście w dyskusji na temat tego, czy mężczyźni wolą blondynki, czy tez brunetki. Z pewnością opinii było bardzo dużo i mogły się od siebie znacząco różnić. 

Każdy ma swój gust i woli co innego. Mimo tego w naszym społeczeństwie mocno zakorzeniło się przekonanie, że mężczyźni wolą kobiety o blond włosach. Jednak mit ten został ostatnio obalony.

Zobacz też: NA CO MĘŻCZYŹNI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU? 

Przeprowadzono niedawno badania, by sprawdzić jaki kolor włosów preferuje większość mężczyzn. Zapytano więc 2000 panów o ich wybór i okazało się, że stereotyp mówiący o tym, że mężczyźni wolą blondynki został obalony. Z badań wynika bowiem, że aż 60 procent ankietowanych panów zdeklarowało, że woli ciemne piękności od ich blond odpowiedników.

 

Z tych zdeklarowanych 60 procent 33 twierdzi, że preferuje kobiety o brązowych włosach, natomiast pozostała część woli te panie, które mają kruczoczarne kosmyki. Ci mężczyźni, którzy rzeczywiście wolą blondynki, to zaledwie 29 procent wszystkich ankietowanych. Panie o rudym kolorze włosów są ideałem dla ponad 8 procent badanych.

Co więcej, badania te były prowadzone na dość szeroką skalę, gdyż odbyły się w wielu krajach. Okazuje się, że wszędzie tendencja jest taka sama i panie o blond włosach wcale nie są ideałem dla większości mężczyzn.

Jak widać, to co nam się wydaje, nie zawsze zgodne jest z rzeczywistością. Oczywiście nie oznacza to, że teraz każda piękna blondynka powinna farbować włosy na czarny kolor. W końcu każda, czy to brunetka, czy to blondynka znajdzie w końcu swojego amatora, dla którego będzie ideałem! 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 27.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
To wiadomo już od dawna. Najbardziej porządane są drobne czarnulki o dużych oczach i ustach.
Dodano: 2015-03-20 13:54:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×