Microblading - nowy hit w makijażu. Co to takiego?

Codziennie wykonujesz makijaż brwi i marzysz o czymś, co by ci to ułatwiło? Okazuje się, że jest rozwiązanie w postaci nowej metody makijażu permanentnego.

Microblading - nowy hit w makijażu. Co to takiego?

Trend na grube, wyraziste, zadbane brwi nie przemija. Jednak szczególnie na początku, makijaż brwi bywa bardzo czasochłonny, dlatego też tak dużym powodzeniem ostatnio cieszy się microblading, dzięki któremu uzupełnimy za mocno wydepilowane brwi, zagęścimy je, a także wyregulujemy.

Microblading to metoda pochodząca z Azji. Polega ona na tym, że pod skórę wstrzykuje się pigment. Odbywa się to za pomocą specjalnie zaprojektowanego ostrza, a w zasadzie piórek, które składają się z połączonych, płaskich igiełek. Z ich użyciem aplikuje się do warstwy kolczystej naskórka (nacięcia mają głębokość 0,6 - 1,2 mm) specjalny barwnik, który sprawia wrażenie naturalnego włosa. Dzięki połączeniu tak powstałych włosków z naturalnymi brwiami, otrzymujemy trójwymiarowy efekt regularnych, gęstych brwi. Przed rozpoczęciem, miejsce zabiegu oczywiście zostaje znieczulone zazwyczaj za pomocą specjalnego kremu.

Po wykonaniu microbladingu, przez pierwsze kilka dni makijaż może wydawać się zbyt mocny, jednak potem jego intensywność maleje nawet o 50 %. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 lata.

Oczywiście możemy dostosować efekty do swoich potrzeb. Kosmetyczka po prostu musi wtedy dobrać odpowiedni barwnik.

Zobaczcie, jak wygląda ten zabieg.


#permanentbeautyclinique #permanentcosmetics #permanentmakeup #3dbrows #browembroidery #browartistry #microblading #hairstrokebrows

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Giao Nguyen (@giaonguyenmakeupandhair)


Skorzystacie?Zobaczcie także:Foto: Thinkstock/ Instagram

Dodał(a): Anka P. , Wtorek 02.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Kasandra31
Mnie osobiście bardzo długo marzył się microblading brwi i ostatecznie zdecydowałam się, aby go wykonać w studio makijażu permanentnego Imperial w Poznaniu http://www.imperial-permanent-makeup.pl/ i efekt jest bardzo fajny. Brwi są widoczne, ładnie zarysowane i w końcu nie muszę poświęcać czasu na ich podkreślanie kosmetykami czy henną.
Dodano: 2016-09-04 21:33:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
najlepszy trend w makijażu to ładna zadbana skóra a nie tony pudru przyklepane albo wyrwane i wyrysowane sztuczne brwi.. to jest dla mnie śmieszne. wolę do kosmetyczki się wybrać raz na jakiś czas i oczyścić skórę a do pielęgnacji kupić sobie jakiś fajny krem z apteki na przykaład oeaparol zamiast tracić kasę na rzeczy które nie dodają żadnego uroku ;)
Dodano: 2016-02-03 13:35:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
jak dotąd wszystkie przypadki makijażu permanentnego brwi jakie widziałam - były beznadziejne. Na zdjęciu widzimy brwi dosyć ładne, które tylko w niewielkim stopniu trzeba było zagęścić, a co z brwiami depilowanymi , które już nie odrosły? makijaż permanentny na nich wygląda blado jak "wygumkowana" np.brązowa kredka
Dodano: 2016-02-03 12:15:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×